Otwarcie mostu w Kamionnej

Most w Kamionnej, łączący powiat limanowski z powiatem bocheńskim, otwarty. Mieszkańcy czekali na dokończenie budowy popularnego "mostu na czarnych błotach" ponad 40 lat. Relacja video z otwarcia już wkrótce.

Most w Kamionnej połączył drogę powiatową, od strony powiatu bocheńskiego (2072K Leszczyna – Nowe Rybie) z drogą gminną od strony powiatu limanowskiego. Kamionna leży około 20 km od Limanowej. Dzięki otwarciu mostu przejazd na odcinku drogi łączącej obydwa powiaty będzie z pewnością bardziej komfotowy Często bowiem kierowcy napotykali tu olbrzymie trudności z przejazdem, nie wspominając o okresie zimowym, gdy droga była praktycznie nieprzejezdna. Pierwsze przymiarki do budowy mostu w Kamionnej czyniono już w latach 70 XX w. Inwestycji nie udało się dokończyć z racji nieporozumień przedstawicieli ówczesnych województw: nowosądeckiego i tarnowskiego. Jedynym śladem po tej niezrealizowanej inwestycji były olbrzymie betonowe filary mostu, które szybko stały się regionalną ciekawostką.

Do budowy mostu powrócono po 40 latach. Budowę mostu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęto w 2010 roku. Inwestycja kosztowała w sumie 3,5 mln zł. Środki na jej realizację przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 2,7 mln, Powiat Bocheński – 650 tys, Powiat Limanowski i Gmina Limanowa – po 50 tys. Na uroczystym otwarciu mostu nasz region reprezentowali m.in: Starosta Limanowski Jan Puchała i Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. Relacja video już wkrótce.


Zobacz również