Pracowity czwartek limanowskiej policji. Śmierć mieszkańca Ujanowic, motocyklista bez prawa jazdy…i nietrzeźwi

Pracowity czwartek mieli policjanci powiatu limanowskiego. W Ujanowicach, w jednym z domów odnaleziono zwłoki 45-letniego mężczyzny. W Dobrej motocyklista wylądował w rowie. W Limanowej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę golfa.

26 maja, ok. godź. 16:10, w Ujanowicach, odnaleziono zwłoki mężczyzny, w wieku 45 lat. Znaleziono je w jednym z pomieszczeń domu, w którym mieszkał zmarły mężczyzna. Lekarz pogotowia nie wykluczył udziału osób trzecich w zdarzeniu. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych. Zatrzymano mężczyznę, który jako ostatni widziany był w pobliżu domu, w którym mieszkał 45-letni mieszkaniec Ujanowic.

 Wypadki drogowe, kolizje nietrzeźwi kierujący


W Dobrej motocyklista, 21 letni mieszkaniec gm. Dobra, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych utracił panowanie nad
Hondą, którą wjechał do przydrożnego rowu. Wydarzenia te rozegrały się w czwartkowy wieczór ok. 22.35. Motocyklista z obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala. Był trzeźwy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z ustaleń policji wynika, że nie miał prawa jazdy na motocykl. Sprawą zajmuje się KP Tymbark. 

Około 20:00 w czwartek, w Limanowej na ul. Łososińskiej policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali kierowcę VW Golfa. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 0.31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 0.65 promila). 55-letniemu kierowcy, mieszkańcowi limanowskiej gminy zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawę prowadzi KPP Limanowa.

 

Zobacz również