Premier Donald Tusk odwiedził mieszkańców Kłodnego. Z wizytą u rodziny Sasaków

Kłodne odwiedził dziś Premier Donald Tusk. Spotkał się z rodzinami które straciły swoje domy w skutek uaktywnienia się osuwiska. Premier podziękował samorządowcom za szybkie i skuteczne udzielenie pomocy wszystkim poszkodowanym.

Donald Tusk odwiedził rodzinę Marii i Józefa Sasaków, która wprowadziła się już do nowego domu. W ubiegłym roku w skutek uaktywnienia się osuwisk rodzina ta straciła swój dom.  Drodzy Państwo jesteśmy dziś w miejscu które nie tylko dlatego że świeci słońce jest miejscem radosnym – mówił na konferencji prasowej Donald Tusk. Premier nie szczędził pochwał pod adresem władz samorządowych. – Przyjmijcie moje gratulacje, chce się pomagać takim samorządowcom i takim ludziom którzy są w stanie wykorzystać, każdy moment, każdą chwilę. Mam nadzieję że w całej Polsce ludzie będą potrafili działać jak tu w Kłodnem.

Za pomoc rządu dziękował zaś Wójt Gminy Limanowa, Władysław Pazdan – W imieniu ziemi limanowskiej, władz powiatu i gminy, dziękujemy rządowi, panu premierowi, ministrom. Proszę podziękować panu Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Panu Milerowi, który tu nie przyjechał. To jest nasze wspólne dzieło

Po zakończeniu wizyty w Kłodnem Premier Donald Tusk pojechał do Bierunia.

Zobacz również