Spokojny weekend na drogach

Majowy weekend na drogach powiatu limanowskiego przebiegł spokojnie, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nikt na naszych drogach nie zginął.

W działaniach w związku z weekendem wzięło udział 134 policjantów. Odnotowano 13 kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał. Wszyscy kierowcy biorący w nich udział byli trzeźwi. W większości przypadków sprawy zostały zakończone na miejscu zdarzeń poprzez ukaranie sprawców mandatami karnymi.Najczęstsze przyczyny kolizji to zbyt mała uwaga kierujących, podczas wykonywania manewrów cofania, omijania czy też wyprzedzania.

29 kwietnia około godz. 21:50 w Kamienicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którym okazał się 18 letni mieszkaniec Gminy Kamienica. Rowerzysta poddany został badaniu trzeźwości, które wykazało zawartość 0. 44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 0.94 promila). Czynności prowadzi w tej sprawie PP Kamienica.

Kolejny nietrzeźwy kierujący ujawniony został 1 maja około godz. 08:45 w Limanowej na ul. Jordana. Okazał się nim 27 letni mieszkaniec Limanowej u którego badanie wykazało stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu 0.4 mg/l ( 0.84 promila). Kolejne ustalenia ujawniły, że mężczyzna ten prowadząc pojazd nie stosował się do aktualnego zakazu sądowego zakazującego mu prowadzenia wszelkich pojazdów. W związku z tym, że kierujący na przestrzeni kilku ostatnich tygodni był już trzykrotnie zatrzymywany, do kontroli drogowej w trakcie której okazywało się że nie stosuje się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, został zatrzymany i osadzony w KPP Limanowa. Jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

2 maja Prokuratora w Limanowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenie majątkowe, oraz zakaz opuszczania kraju.

2 maja około godz. 10:35 w Kasince Wielkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf. Kierowcą okazał się 43 letni mieszkaniec Bielska Białej. Został on poddany badaniu trzeźwości, które wykazało 0.16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 0.33 promila). Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.Zobacz również