Upadek. Film o Adolfie Hitlerze inspiracją i pretekstem do szerzenia nazizmu w Limanowej?

W Limanowej znów gorąco. Tym razem wojna polsko-romska przeniosła się do sieci. Otrzymaliśmy linki do dwóch filmów na stronie Youtube, gdzie wykorzystano sceny z filmu Upadek, opatrzonego tekstem, który zawiera treści nazistowskie.

Zamieszczone w filmikach teksty opisują w podtekście wydarzenia, które miały miejsce na ulicy Fabrycznej, jak również sytuację, która wokół nazwanej przez media konfliktu polsko-romskiego się działy. Wieczorem 30 lipca 2010 roku przed blokiem przyulicy Fabrycznej w Limanowej zgromadziła się duża grupa mieszkańców. Doszło wtedy do niebezpiecznych zajść, w których uczestniczyły skonfliktowane ze sobą strony(Polacy i Romowie)-mieszkańcy Limanowej, a także policjanci z KPP w Limanowej. Wezwano również oddział policji z Krakowa. Po medialnym rozgłosie sprawa przeniosła sie do sądu, ale problemu do dziś nie rozwiązano, mimo, że władze samorządowe obiecywały ów problem również zażegnać. Państwo sami możecie ocenić, jaki charakter mają te filmy. Krótkie filmiki-w chwili kiedy link do nas dotarł mają już ponad 17 tysięcy odsłonięć. Od 9-ciu miesięcy są na stronie popularnego serwisu. Na stronie internetowej Youtube został umieszczony 31 lipca 2010 roku. Filmy można zobaczyć na stronie Youtube, w dwóch częściach:

1) Hitler o mniejszości narodowej w sowlinach

2) Upadek Hitler o Łysej Górze vol.2

Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się 10 metrów pod ulicami Berlina?

Źródło: http://www.filmweb.pl/Upadek/descs

Zobacz również