W Mszanie Dolnej zakończyła się Olimpiada Notarialna

400 zawodników z 9 państw rywalizowało w dziesiątej już, jubileuszowej Olimpiadzie Notarialnej w Mszanie Dolnej. Gościem specjalnym imprezy był Zygmunt Anczok, piłkarz złotej jedenastki z Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

Na olimpiadę przyjechało w sumie 400 zawodników, reprezentujących 11 izb notarialnych z Wegier, Czech, Słowacji, Austrii, Ukrainy, Turcji, Bułgarii, Rosji i z Polski. Uczestnicy imprezy rywalizowali ze sobą na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Mszanie Dolnej, na którym na co dzień rozgrywa swoje mecze miejscowy Turbacz. Konkurencje pływackie odbywały się na pływalni w Limanowej.

Gościem specjalnym olimpiady był Zygmunt Anczok, znany przed laty piłkarz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Monachium z 1972 roku. Legendarny komentator, Jan Ciszewski, który patronuje mszańskiemu stadionowi, był bliskim przyjacielem Zygmunta Anczoka.
Jadąc tutaj chciałem poznać historię tego stadionu, dlaczego nadano mu imię Jana Ciszewskiego – zwierzył nam się Zygmunt Anczok.

Na olimpiadę notarialną przybył równie V-ce Minister Sprawiedliwości, dr Zbigniew Wrona.Sport jest czymś szaleniem przyjemnym i to cieszy że można tutaj zobaczyć ludzi którzy się poznają i dobrze się bawią – konkluduje Zbigniew Wrona.

Na olimpiadę notarialną przybył również V-ce Minister Sprawiedliwości,Uczestnicy olimpiady do poszczególnych zawodów podchodzili bardzo poważnie Jest wielka wola walki, wysoki poziom sportowy. Rejenci prezentują naprawdę bardzo dobrą kondycję fizyczną – mówi  Robert Pelc, reprezentujący Izbę z Notarialną z Warszawy. – Emocje są takie jak na prawdziwej olimpiadzie.

W ciągu dwóch dni zmagań notariusze rywalizowali w dyscyplinach drużynowych takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka jak również zmagali się w  konkurencjach indywidualnych: w pływaniu i lekkiej atletyce. Nie zabrakło konkurencji na na wesoło jak przeciąganie liny czy sztafeta z przeszkodami. 

Sponsorem generalnym olimpiady była firma LexisNexis.

Zobacz również