3 Wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą "na bis"

III i IV runda GSMP upłynęła pod znakiem dominacji Mariusza Steca. Grzechem byłoby nie wspominać o innych kierowcach startujących w wyścigu. W dzisiejszym materiale chcielibyśmy przybliżyć Wam kilku z wielu bohaterów zmagań pod Ostrą.

Konrad Giergiel w Limanowej startował w klasie HS/Z – 1150, dwukrotnie kończąc wyścig na czwartym miejscu. Wynik bardzo dobry biorąc pod uwagę to że na trasy wyścigów górskich powrócił po roku przerwy.
Staram się czerpać z tego jak największą frajdę. Jeśli uda się wykręcić jak najlepszy, jak najbliższy innym zawodnikom czas to tym bardziej sprawia to ogromną radość. Priorytety są jednak takie żeby pokonać pewne trudności, żeby wiedzieć że jadąc w mistrzostwach Polski potrafię podjąć równą rywalizację
Konrad urodził się z artrogrypozą, chorobą ograniczającą ruch stawów. Nie stanowi to jednak dla niego żadnej bariery. Z pasją opowiada o powodach tego dlaczego staruje w wyścigach. 
Robię to dla siebie, żeby się spełnić, żeby w jakiś sposób udowodnić sobie że potrafię pokonywać różne trudności pomimo tego że urodziłem się z niepełnosprawnością

Trzymamy kciuki za Konrada w kolejnych startach!

Zobacz również