Inauguracja sezonu turystycznego na górze Paproć. X Turniej o Puchar KS Florian

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca, na górze Paproć, odbyła się inauguracja nowego sezonu turystycznego. Program uroczystości rozpoczął X Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Klubu Sportowego "Florian" Koszary.

Turniej rozgrywano na boisku KS Płomień Limanowa w Łososinie Górnej. Z grona czterech drużyn najlepsi okazali się gospodarze W finale limanowianie pokonali 2:0 drużynę Olimpii Pisarzowa. Trzecim miejscem podzielili się piłkarze z Mordarki i LKS Zwierzyniecki Kraków.

W samo południe spod domku myśliwskiego w Sowlinach w kierunku Paproci wyruszył rajd zorganizowany przez Klub Sportowy Limanowa Forrest. Trasę pokonywano na rowerach, lub pieszo z pomocą kijków. W drodze na szczyt uczestnicy rajdu mogli podziwiać widoki łańcuchów górskich Beskidu Wyspowego.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza Święta odprawiana w intencji turystów wypoczywających na terenie Powiatu Limanowskiego oraz mieszkańców limanowszczyzny. 

Mimo deszczu, na uroczystości otwarcia sezonu turystycznego przybyło tradycyjnie wielu mieszkańców okolicznych miejscowości jak i turyści. Uroczystość jak co roku okazała się jak najbardziej udana.  

 

Zobacz również