Mecz Muszynianki w Mszanie Dolnej już w najbliższą sobotę

Wielka gratka dla miłośników siatkówki. Już w najbliższą sobotę do Mszany Dolnej zawita drużyna aktualnych mistrzyń PlusLigi Kobiet, Muszynianka BPS Fakro. Dochód ze spotkania przekazany zostanie na cele charytatywne.

Muszynianka BPS Fakro Muszyna to aktualny Mistrz PlusLigi Kobiet. Siatkarki z Muszyny w finałowej odsłonie pokonały Atom Trefl Sopot. Mineralne przypieczętowały czwarty w historii klubu tytuł już w trzecim z finałowych spotkań.

W składzie Muszynianki roi się od obecnych i byłych reprezentantek Polski. W sezonie 2010/2011 barw Muszyniaki broniły m.in: Joanna Kaczor, Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Gajgał, Aleksandra Jagieło czy Mariola Zenik. W zespole z Muszyny występuje również duet utytułowanych Holenderek: Debby Stam-Pilon i Caroline Wensink. Trenerem Muszynianki nieprzerwanie od 1984 roku jest Bogdan Serwiński. Mineralne w ekstraklasie kobiet występuje od 2003 roku. Od tego momentu drużyna wywalczyła cztery tytuły mistrzowskie (w sezonach 2005/2006, 2007/2008, 2008/2009, 2010/2011). Jednokrotnie sięgała również po Puchar Polski (2011) i Superpuchar (2009).

W Mszanie Dolnej mistrzynie z Muszyny spotkają się z siatkarkami Wisły Kraków. – Dla mnie to jest taki dodatkowy smaczek bo Mszana to moje rodzinne miasto w którym od zawsze chciałem coś fajnego zrobić – mówi Dariszu Grzyb, manager DeGie, oragnizator meczu Współorganizatorem spotkanie jest Urząd Miasta Mszana Dolna. – Będziemy mieć niepowtarzalną okazję zobaczyć wiele ze złotek, bo przecież w drużynie z Muszyny występują zawodniczki które mają w dorobku tytuł mistrzyń Europy – mówi Burmistrz Mszany Dolnej, Tadeusz Filipiak.

Sobotni mecz odbędzie się na parkiecie hali przy Zespole Szkół Miejskich nr 1.  Początek imprezy o godzinie 18.00. W niedzielę Muszynianka zmierzy się w Nowym Sączu z Eliteskami UE Kraków. Mecz rozgrywany będzie w Sali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Start o godzinie 16.00.

Warto dodać że dochód ze spotkań przekazany zostanie na rzecz dwóch dziewczynek ze Szkoły Podstawowej z Rumii.

Oba spotkania wiążą się z obchodami 20 lecia istnienia firmy FAKRO.

 

Zobacz również