Wielkimi krokami zbliża się Wyścig Górski

17 czerwca startuje Wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2011. Na trasie zmagań kierowców zainstalowano dodatkowe bariery ochronne.

W Limanowej trwają ostatnie prace na trasie zawodów cyklu GSMP. Starostwo Powiatowe zgodnie z zapowiedziami zleciło zainstalowanie dodatkowych barier ochronnych.

– Wymieniamy pojedyncze bariery na podwójne, a także w dwóch wskazanych miejscach zostaną wydłużone podwójne bariery – mówi Starosta Limanowski Jan Puchała.

– Trasa jest najdłuższa w Polsce, posiada wiele prostych gdzie zawodnicy są w stanie jechać nawet 200km/h dodaje Bogdan Pałka,dyrektor limanowskiego ścigania.

Po zakończeniu instalacji barier trasa przejdzie wielkie mycie, oczyszczanie z piasku i zalegającego na poboczach żwiru.

Ostatnie prace ekip technicznych powodują że limanowski odcinek jest najnowocześniejszym i najbezpieczniejszym torem wyścigów górskich w naszym kraju. Zalecenia Komisji Torów miały podnieść jej rangę do trasy zawodów na poziomie międzynarodowym.

– Teraz czekamy na zawodników, zapisy trwają do 13 czerwca, po tej dacie lista startowa zostanie zamknięta – informuje Mirosław Kaja z limanowskiego AMK.

 
Dla kibiców AMK Limanowa przygotował wiele niespodzianek.

– Dodatkowe punkty nagłośnieniowe, punkty widokowe, to tylko niektóre z udogodnień dla kibiców z Polski i zagranicy – mówi Piotr Musiał dyrektor organizacyjny.

Przedsmak limanowskich rund CEZ i GSMP już w najbliższą sobotę 11.06,na rynku o 10.00 pojawi się Bełtowski Motorsport oraz gość specjalny – selekcjoner polskiej kadry w piłce nożnej Franciszek Smuda. Na kibiców czekają konkursy, zabawy i prawdziwe wyścigowe potwory. Będzie można wsiąść do samochodu wyścigowego, poznać mechaników oraz samego Marcina Bełtowskiego.

Informacja prasowa AMK Limanowa

Zobacz również