Brązowy medal Wioletty Orczykowskiej podczas Letnich Mistrzostw Polski

Reprezentująca KS Swim Limanowa, Wioletta Orczykowska, zdobyła brązowy medal podczas odbywających się w Dębicy Letnich Mistrzostw Polski 14-latków.

Wioletta Orczykowska, zaprezentowała wspaniałą formę sportową zdobywając brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym. W pierwszym dniu zawodów, Wioletta zakwalifikowała się do finału A na dystansie 200m stylem dowolnym i finału B na dystansie 50m stylem dowolnym. Podczas walki z najlepszymi zawodniczkami w Polsce na dystansie 200m Wioletta zajęła ostatecznie 5 miejsce a na dystansie 50m stylem dowolnym 2 miejsce w finale B. We wszystkich startach uzyskiwała rekordy życiowe co świadczy o trafionej formie sportowej.

W Mistrzostwach Polski udział wzięła również Paulina Widomska, także zawodniczka tego klubu. Podczas czterech startów uzyskała dwa rekordy życiowe. Szczególnie dobrze wyglądały starty na 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem dowolnym.
(…)Mistrzostwa Polski na 50m basenie to było ogromne wyzwanie dla młodych zawodniczek. W okresie przygotowawczym dziewczyny pływały w sumie tylko 13 dni na basenie 50m ale pomimo trudnych warunków wyniki jakie uzyskiwały są zadowalające. Na 8 startów 6 rekordów życiowych. To dzięki ciągłej progresji wyników zawodniczki mogą zajmować tak wysokie lokaty w Polsce. Oczywiście nie tylko praca zawodniczek i trenera przyczyniły się do tych wyników. Gdyby nie Władze Powiatu Limanowskiego a w szczególności przychylność Starosty Limanowskiego Pana Jana Puchały, byłoby dużo trudniej pracować z młodzieżą. Ciszymy się jako klub mogliśmy także  liczyć na pomoc Gminy Limanowa, która  przyznała nam dotację. Dzięki tym środkom było stać nasz Klub na wystawienie zawodniczek na Mistrzostwach Polski i zapewnienie im godnych warunków. Musimy mieć na względzie to, iż rozwój sportu pływackiego na terenie Limanowej zmierza w dobrym kierunku z pewnością wspólnymi siłami, mówiąc wspólnymi mam na myśli Władze Powiatu, Gminy, Miasta oraz Zarząd Klubu przyczynimy się swoimi działaniami do jeszcze większej popularyzacji tego sportu co z pewnością przyniesie w przyszłości wymierne korzyści dla społeczności Limanowskiej.(…)-mówił trener Robert Lora

Źródło: www.limanowa-swim.pl

 

Zobacz również