Limanowa Forrest startuje już za kilka godzin

W tym roku do rywalizacji przystąpi rekordowa liczba, niespełna 350 uczestników. Linię startu wyznaczony za Zespołem Szkół Samorządowych Nr 1. Początek zmagań punktualnie o 15.00.

Początkowo w zmaganiach miało wziąć udział 300 zawodników. W ostatnim tygodniu zapisów, organizatorzy zdecydowali się jednak na rozszerzenie liczby miejsc do 400. Ostatecznie w III Biegu Górskim Limanowa Forrest wystartuje około 350 zawodników.

Trasa biegu prowadzi na Miejską Górę na której wznosi się Krzyż Milenijny. Różnica poziomów od startu do szczytu oscyluje przy 300 metrach. Mapy obrazujące trasę wyścigu można znaleźć TUTAJ

PROGRAM:
godz. 11:00 – 14:00 weryfikacja zawodników,
godz. 11:00 – 17:00 depozyt
godz. 14:30 – przygotowanie to startu,
godz. 15:00 – start zawodów,
godz. 15:05 – start marszu NW
godz. 15:45 – ogłoszenie wstępnych wyników, zwycięzców,
godz. 16:45 – dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kat.
godz. 17:30 – losowanie nagród rzeczowych spośród Uczestników,
godz. 18:00 – zakończenie III Biegu Górskiego „Limanowa Forrest”.

BIURO ZAWODÓW: Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej (centrum miasta), ul. Bulwary i ul. Marii Konopnickiej.

Start i Meta: znajdują się w pobliżu biura zawodów, za szkołą – Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej.
– Długość trasy: 6,5 km.
– Różnica wysokości od startu na Krzyż: +300 m.

TRASA: Trasa prowadzi na „Miejską Górę” (716 m n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż, najwyższy stalowy krzyż w Polsce (37 m.). Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

Organizator: Klub Sportowy „LIMANOWA FORREST” oraz Urząd Miasta w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa i Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Sponsor Strategiczny: Bank Spółdzielczy w Limanowej – zawody odbywają się z okazji: „Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości”.

Impreza towarzysząca: „II Bieg Górski Służb Mundurowych” – jednym ze sponsorów jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji „IPA – Polska”.
Wyniki on-line będzie można śledzić pod tym linkiem klik
źródło: www.forrest-limanowa.pl

Zobacz relację z ubiegłorocznego biegu Limanowa Forrest !!!

Zobacz również