Rekordzista z niespełna 3 promilami – raport policyjny

Podczas minionego weekendu znów dali o sobie znać nietrzeźwi kierowcy. W sumie, w wyniku kontroli przeprowadzonych przez limanowskich policjantów zatrzymano ich czterech. Rekordowe 2.8 promila stwierdzono u kierowcy zatrzymanego w Szczawie.

Na przestrzeni 15-17.07 2011 roku zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących, oraz dwóch w stanie po użyciu alkoholu.

Rekordzista zatrzymany został w miejscowości Szczawa w dniu 16.07.2011r. około godz. 16:30. Tam kierujący samochodem marki Peugeot, 57 letni mieszkaniec gm. Kamienica miał 1.35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2.8 promila). Zostało mu zatrzymane Prawo Jazdy. Czynności prowadzi PP Kamienica.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w dniu 16.07.2011r. około godz. 18:00 w miejscowości Trzetrzewina ( powiat nowosądecki). Policjanci KPP Limanowa wracając z Nowego Sącza zwrócili uwagę na samochód marki Opel Astra,który poruszał się całą szerokością drogi. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierujący nim 46 letni mieszkaniec Nowego Sącza ma 1.24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.6 promila).Kierowca nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami.

Czynności w tej sprawie prowadzić będzie KMP Nowy Sącz.

15 lutego około godz. 19:20 w Dobrej, zatrzymany został do kontroli drogowej kierujący samochodem marki VW Golf. Okazał się nim 28 letni mieszkaniec gm. Dobra. W trakcie kontroli okazało się , że mężczyzna ten posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do roku 2013. Badanie na zawartość alkoholu wykazało , że kierowca był trzeźwy. Czynności w tej sprawie prowadzi KP Tymbark.

Informacja prasowa KPP Limanowa

 


Zobacz również