W Łukowicy powstanie "biały Orlik"

W Małopolsce powstanie 7 nowych lodowisk o powierzchni minimum 400 m kw. Będą zlokalizowane w sąsiedztwie „orlikowych boisk”. Wśród miejscowości w których powstaną lodowiska znalazła się Łukowica.

Lodowiska zostaną wybudowane w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Biały Orlik”.  Lodowiska składane powstaną na boiskach o specjalnej nawierzchni poliuretanowej, a stałe w sąsiedztwie Orlika. Pieniądze na inwestycje pochodzą z budżetu państwa oraz gmin. Ministerstwo pokryje 50% kosztów inwestycji, nie więcej jednak niż 300 tys. zł.

 

Wybudowanie jednego kompleksu to koszt 600 tys. zł. W każdym województwie ilość inwestycji będzie zależeć od liczby kompleksów boisk zrealizowanych w latach 2008-2010 w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Teraz samorządy mają wskazać gminy, w których wybudowane zostaną „białe orliki”. W Małopolsce powstanie ich siedem. Na prośbę Ministra Sportu i Turystyki, Zarząd Województwa zarekomendował lokalizacje.

I tak jeszcze w tym roku lodowiska powstaną w Bolesławiu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łukowicy, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Szczawnicy oraz Szczucinie. Na rezerwowej liście znalazły się: Czarny Dunajec, Wieprz oraz Zawoja.Na ich budowę lodowisk Ministerstwo Sportu i Turystyki wyda w naszym regionie ponad 2 mln zł. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.orlik2012.pl


Źródło: Informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Zobacz również