Wielki sukces Claudii Kuczaj

Claudia Kuczaj, utalentowana piosenkarka z Mszany Górnej, została zwyciężczynią XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.Główną nagrodę wyśpiewała sobie utworami „Hallelujah” i „Oczyszczenie”.

Sędziowie, jak sami przyznali podczas niedzielnego ogłaszania werdyktów, byli bardzo zgodni (narada Jury trwała 13 minut!). Nagrody przyznano w trzech kategoriach: solista, zespół i kompozycja. Sceną dwudniowego Festiwalu (2-3 lipca b.r.), była muszla koncertowa przy parafii Św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.

W pierwszym etapie konkursu Jury oceniało nadesłane przez uczestników nagrania, spośród których wybrano 9 najlepszych wokalistów z całej Polski. Wśród nich znalazła się Claudia Kuczaj. Podczas finałowego występu odbyła się prezentacja pieśni „na żywo”. Claudia wykonała dwa utwory: „Hallelujah” i „Oczyszczenie”. Tak nimi zauroczyła Komisję, że zdobyła główna nagrodę Festiwalu.

„Był to jeden z najpiękniejszych Festiwali, w jakich mogłam wziąć udział. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy tak jak ja, pragną sławić Boga przez śpiew” – wspomina młoda wokalistka.

 

 

Zobacz również