Wypadek w Lubomierzu

Na szczęście nie było ofiar w groźnie wyglądającym wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej 968. W wyniku zderzenia VW i Dafa, kierowca "osobówki" został odtransportowany helikopterem do szpitala w Krakowie.

 W dniu 05.07.2011r. około godz. 17:50 w Lubomierzu doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem marki VW Caddy, 47 letni mieszkaniec Rabki Zdrój, podczas wyprzedzania samochodu marki Dacia Logan, utracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem który uderzył w tył wyprzedzanej Dacii , która z kolei siłą impetu uderzyła w tył jadącego przed nią samochodu marki Skoda. VW Caddy  natomiast znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i zderzył czołowo z samochodem ciężarowym marki DAF, który ciągnął przyczepę. Obydwa samochody znalazły się na lewym poboczu, natomiast przyczepa zablokowała całkowicie drogę.

Kierowca VW został uwolniony z pojazdu dopiero przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a następnie przetransportowany śmigłowcem do jednego z krakowskich szpitali. Nikomu oprócz niego nic się nie stało. Kierowcy samochodów Dacia i Skoda , oraz kierowca ciężarówki byli trzeźwi, natomiast kierującemu VW Caddy z uwagi na obrażenia ciała została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.


Zobacz również