Dutka (1), Janczyk (6), Patalita (4). 18 kandydatów z limanowszczyzny stanie w szranki wyborcze

Do północy we wtorek komitety wyborcze mogły zgłaszać do komisji okręgowych kandydatów na posłów i senatorów. Takie prawo miały tylko te komitety, które zostały zarejestrowane wcześniej przez Państwową Komisję Wyborczą.

 

 

W okręgu nr 14 o 10 mandatów poselskich będą zabiegali kandydaci z 9 list wyborczych. W materiale wideo, kiedy był nagrywany informujemy o 10-ciu znanych nam osobach z powiatu limanowskiego, które są na listach wyborczych z okręgu nr 14. Ostatecznie tych osób jest  18.  Z listy SLD z 5 miejsca wystartuje Krzyżowiak Łucja z Limanowej. Prawicę Marka Jurka będą reperezentowały dwie osoby – Stanisław Matras (5) z Limanowej i Kaczmarczyk Alferd z Kisielówki (9). Na liście Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke znajdziemy dwie osoby z powiatu limanowskiego – Elżbietę Maruszewską-Toczek z Limanowej (5) oraz Jadwigę Kaleta z Kasiny Wielkiej (9). Z list PJN kandydują: Stanisław Dębski z Limanowej (6),  Andrzej Bieda z Limanowej (12) i Krzysztof Woźniak z Mszany Dolnej (17).

Najliczniejszą reprezentację kandydatów z limanowszczyzny znajdziemy na liście PSL-u. Lokomotywą wyborczą będzie najbardziej doświadczony poseł ziemi limanowskiej Bronisław Dutka. Poza posłem Dutką na liście znajdziemy Jolantę Stokłosę  z  Dobrej oraz Renatę Moskałę. Z  19-ego miejsca wystartuje v-ce starosta limanowski Franciszek Dziedzina.

Liczymy w tych wyborach na dwa mandaty – mówi Bronisław Dutka, poseł PSL-u. – Będziemy spotykać się z wyborcami. Nasza kampania będzie też widoczna w mediach lokalnych.

Najwyższe miejsce na liście PiS z osób kandydujących do Sejmu zajmie Wiesław Janczyk, poseł obecnej kadencji sejmu, który wystartuje z 6 miejsca. Poza posłem Janczykiem do Sejmu kandydują Ewa Filipiak z Kasinki Małej oraz Jan Palki z Dobrej.

Mam już sprawdzone metody docierania do wyborców, będę się spotykał z wyborcami, bo to według mnie najlepszy sposób, aby osiągnąć zamierzony sukces w tych wyborach – zdradza Wiesław Janczyk, poseł PiS.

Platformę Obywatelską w powiecie limanowskim będzie reprezentowała trójka kandydatów. Najwyższe miejsce na liście PO zajął Tadeusz Patalita. Były wójt Mszany Dolnej wystartuje z 4 miejsca. Poza Patalitą – listę PO kandydatów z limanowszczyzny uzupełnią Jan Więcek ze Słopnic oraz Małgorzata Niemiec z Mordarki.

Ulotki, bilboardy, spotkania z wyborcami oraz kampania informacyjna w mediach lokalnych – w taki sposób chcę dotrzeć do swoich wyborców – wyjaśnia poseł PO, Tadeusz Patalita, najmłodszy stażem z posłów z limanowszczyzny.

 Wybory do sejmu i senatu odbędą się 9 października.

 

Zobacz również