"Działo" na drugim stopniu podium Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie

Częstochowa była areną zmagań IV Rundy Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie. Przy niesprzyjających warunkach dobrze spisał się reprezentujący barwy grupy Joniec Team, Piotr "Działo" Potaczało, zajmując w zawodach 3. miejsce.

IV Runda była już ostatnią częścią zmagań w cyklu Pucharu Polski. Stawką zawodów, oprócz punktów do klasyfikacji generalnej, był również Puchar Prezydenta Częstochowy. Pod Jasną Górą znów nie do pobicia okazał się Artur Puzio. Drugie miejsce w zawodach zajął Michał Duciak, trzecie – Piotr „Działo” Potaczało. W klasyfikacji generalnej z 76 punktami pewnie zwyciężył Artur Puzio, przed Piotrem Potaczało (62 ptk). Ostatnie miejsce na podium przypadło Michałowi Daciukowi (48 ptk). 

Przypomnijmy że w ramach I Edycji Pucharu Polski FMX odbyły się w sumie cztery rundy: na torach w Kwidzyniu, Zielonej Górze, Tymbarku i Częstochowie.

O swoich wrażeniach z udziału w częstochowskich zawodach Piotr „Działo” Potaczało napisał na stronie internetowej grupy Joniec Team: Moje średnie przygotowanie i kiepskie warunki atmosferyczne w IV rundzie Pucharu Polski 2011 w Fmx i zawodach o Puchar Prezydenta miasta Częstochowy dały mi III miejsce a w generalce miejsce II. Mogłoby być lepiej ale i tak nie jest źle. Chciałbym pogratulować Arturowi Puzio za zajęcie miejsca I. Puzio na koniec zawodów zaliczył groźnie wyglądającą pieczątkę ale w jeszcze tego samego wieczoru wypisali go ze szpitala. Rekompensatą za ból był  czekający na niego tort urodzinowy. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! 

Koniec zmagań w ramach Pucharu Polski nie oznacza rzecz jasna końca występów Piotrka w tym sezonie. Już 3-4 września czeka go występ w zawodach Inter Cars w Warszawie. Kolejne start – 10 września w Zielonej Górze. Tydzień później „Działo” zaprezentuje się kibicom freestyle motocrossu w Lesznie.

Zobacz również