Dzieci ranne w wypadku w Rabie Niżnej

W ostatni weekend lipca na drogach powiatu limanowskiego zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących, oraz odnotowano 7 kolizji drogowych. W Rabie Niżnej doszło zaś do wypadku w którym ranna została dwójka dzieci.

31 lipca, około godz. 16:50 w Rabie Niżnej kierujący samochodem marki Opel Vectra, wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania utracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, który zjechał na pobocze, a następnie spadł z przydrożnej skarpy „dachując”. W wyniku zdarzenia do limanowskiego szpitala zabrano dwoje dzieci, które podróżowały w Oplu, tj. 9 letnia dziewczynka i 7 letni chłopczyk.

Po ogólnych badaniach chłopiec został zwolniony do domu, natomiast dziewczynka pozostała na dalszym leczeniu.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca, którym okazał się 56 letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Sprawę prowadzi KP Mszana Dolna.

29 lipca około godz. 10:20 w miejscowości Niedźwiedź policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki WAZ Lada. Okazał się nim 61 letni mieszkaniec gm. Niedźwiedź, mężczyzna był trzeźwy. Podczas ustaleń okazało się że kierujący ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do października 2013 roku. Mężczyźnie Prawo Jazdy zatrzymano w 2010 roku, w związku z prowadzeniem przez niego pojazdu w stanie nietrzeźwym.

 

 

Zobacz również