Pracowity weekend limanowskich policjantów – raport policyjny

Podczas ostatniego weekendu sierpnia na drogach powiatu limanowskiego doszło do 3 wypadków w których rannych zostało aż 15 osób. W Olszówce traktor przygniótł 43-letniego mężczyznę. Mimo akcji ratunkowej traktorzysta poniósł śmierć.

Na drogach powiatu limanowskiego w ostatni weekend sierpnia prowadzone były działania „Wakacyjne powroty 2011”. W działaniach tych wzięło udział łącznie 94 policjantów i 12 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Odnotowano 3 wypadki drogowe, w których 15 osób zostało rannych. Doszło również do 9 kolizji drogowych, w których nie było osób rannych, uszkodzeniu uległo 14 pojazdów. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas prowadzonych działań nie zatrzymano żadnego kierującego, w stanie nietrzeźwym jak również w stanie po użyciu alkoholu.

 

Wypadki drogowe, kolizje, nietrzeźwi kierujący

 

            W dniu 27.08.2011r około godz. 19:00 w jednej z miejscowości położonych na terenie gm. Mszana Dolna doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący ciągnikiem rolniczym 43 letni mężczyzna podczas prac polowych ( koszenie trawy) utracił panowanie nad kierowanym przez siebie ciągnikiem, który spadł ze skarpy przygniatając traktorzystę. Na miejscu załoga karetki pogotowia prowadziła reanimację mężczyzny, jednak niestety nie udało się go uratować. Zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

 

Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

 

            W dniu 27.08.2011 r. około godz. 14:00 w Podobinie, doszło do wypadku paralotniarki. Okazała się nią 20 letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która podczas lotu w wyniku bocznego podmuchu, który spowodował podwinięcie skrzydła i utratę siły nośnej paralotni upadła na ziemię i doznała obrażeń ciała. Kobieta została przewieziona do szpitala w Limanowej. Była trzeźwa. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KP Mszana Dolna.

 

            W dniu 27.08.2011r. około godz. 16:30 w Mszanie Dolnej 35 letni mężczyzna podczas skoku do rzeki na tzw. „główkę” doznał obrażeń głowy. Po przewiezieniu do szpitala w Limanowej i opatrzeniu rany mężczyzna został zwolniony do domu.

 

Miał 1.55 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, ( 3.25 promila).    

 

Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

 

 

Zobacz również