Samorządowcy na tropie Kargula i Pawlaka

Delegacja samorządowców z Mszany Dolnej wraz z Kapelą Regionalną uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu na Dolnym Śląsku. W mieście tym w latach 60-tych kręcony m.in legendarnych "Samych Swoich"

Delegacja z Gminy Mszana Dolna pojawiła się na Festiwalu w Lubomierzu (Dolny Śląsk) w skałdzie: Bolesław Żaba – Wójt, Jan Wojciarczyk – Radny Gminy Mszana Dolna. Na Festiwal udała się również Kapela Regionalna z Lubomierza (Mateusz Bożek, Piotr Wojciarczyk, Dominik Jarosik, Andrzej Malec i Marcin Drabik), Grzegorz Chorągwicki oraz były wójt naszej Gminy – Stanisław Potaczek. Wiesław Ziółkowski, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz (Dolny Śląsk) zaprosił na tą uroczystość przedstawicieli zagórzańskiego samorządu w ramach podpisanego w 2009r. porozumienia o współpracy.

 

W tegorocznym Festiwalu uczestniczył również Tadeusz Patalita, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Piotr Doll, Radny Gminy.

 

W czasie pobytu kapela góralska z Lubomierza wystąpiła w programie „Koncert zespołów miast partnerskich” w dniu 14 sierpnia b.r. na scenie głównej w Rynku. Przygrywała także podczas uroczystej sumy w przepięknym zabytkowym Kościele św. Maternusa oraz w wielu innych miejscach, zabawiając licznie zgromadzoną publiczność, która bardzo chętnie i z wielkim aplauzem słuchała dźwięków muzyki ludowej.

 

Podczas spotkań w czasie festiwalu z ludźmi świata filmu, m. in. reżyserem Sylwestrem Chęcińskim, twórcą „Samych Swoich”, aktorami: Wojciechem Wysockim, Markiem Włodarczykiem, Jarosławem Boberkiem, a także innymi, delegacja miała okazję zapoznać się z produkcją filmową oraz tajnikami sztuki filmowej.

 

Miasteczko Lubomierz znane jest przede wszystkim z planu zdjęciowego do filmu Sami Swoi nakręconego w 1967. Na tę pamiątkę 13 lipca 1996 otwarto Muzeum Kargula i Pawlaka, a od 1997 odbywa się tam Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.

Informacja prasowa Gminy Mszana Dolna


 


 


 


Zobacz również