Śmierć radnego w Olszówce

W sobotę, podczas wykonywania prac polowych przewrócił się ciągnik, przygniatając kierującego nim, radnego Gminy Mszana Dolna, Andrzeja Żurka. Mimo podjęcia szybkiej akcji ratunkowej, mężczyzny nie udało się niestety uratować.

Do zdarzenia doszło w Olszówce, w godzinach wieczornych. Kierowany przez Andrzeja Żurka ciągnik przewrócił się na stromym zboczu po czym kilkukrotnie koziołkował. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować. Andrzej Żurek miał 43 lata.

O tragicznym wypadku i śmierci radnego poinformowano na stronie Urzędu Gminy Mszana Dolna: W sobotę, 27 sierpnia b.r., echem po całej Gminie i okolicy rozniosła się tragiczna wiadomość. Zaskoczenie, niedowierzanie, zdumienie, oszołomienie, w końcu osłupienie i głucha, przerażająca cisza w naszych sercach. Jakaś pustka, której już nigdy nie uda się zapełnić. W wieku 43 lat odszedł od nas na wieczną wartę druh Andrzej Żurek. Wszystkim nam, którzy go znaliśmy, kojarzy się przede wszystkim ze strażackim mundurem. Ale to prawdziwy człowiek – orkiestra. Wielki społecznik, oddany bez granic własnej wsi i braci strażackiej. Zawsze pogodny, dowcipny i uśmiechnięty. Zarażał entuzjazmem i radosnym sposobem bycia. Z wielkim zapałem wspierał działalność miejscowej szkoły, piłkarzy, Koła Gospodyń Wiejskich; aktywnością strażacką pochłonięty bez reszty. Bardzo zaangażowany i skory do pomocy przy wszystkich uroczystościach gminnych.

Nie sposób jeszcze uwierzyć, że nie ma go pośród nas. Zwołana na dzień dzisiejszy (29.08) Sesja Rady Gminy z pustym miejscem…. Łzy w oczach gminnych samorządowców, rajców, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy…

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność, za całe dobro, które dzięki Tobie było naszym udziałem, za Twoją życzliwość i wieczną gotowość, ale brakuje nam słów…

Nie ma w leksykonie naszego ojczystego języka  wyrazów, które opisałyby wszystkie nasze emocje… z jednej strony ogromną wdzięczność, szacunek i dumę, że mogliśmy współtworzyć historię Twojego życia; a z drugiej ogromy żal, smutek i rozpacz.

Wyrazy swojego najgłębszego współczucia składamy najbliższym sercu Andrzeja – żonie Marii, ukochanym dzieciom Marceli i Marcinowi oraz jego rodzicom. Łączymy się z Wami w nieutulonym bólu.

Andrzeju! Druhu i Kolego!

Odszedłeś pełnić honory Naczelnika braci strażackiej w Wiecznej Ojczyźnie; w naszych sercach pozostaniesz jednak wiecznie żywy.

Nie powtarzamy za strażackim ceremoniałem „Żegnaj Druhu!”,  my mówimy „Do zobaczenia!”
 

Andrzej Żurek (17.07.1968 – 27.08.2011), mieszkaniec Olszówki, Gminy Mszana Dolna.
– Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszówce od 1986r.
– od 2001r. Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszówce (wcześniej również p.o. Naczelnika)
– od 2011r. Zastępca Komendanta Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mszanie Dolnej
– Członek Rady Sołeckiej w Olszówce w latach 2006 – 2010
– jedną kadencję w Zarządzie Klubu Sportowego „OSTRA Olszówka – Raba Niżna”, dwie kadencje Przewodniczący Komisji Rewizyjnej tego klubu
– Członek Komitetu budowy boiska sportowego w Olszówce
– od 2010r. Radny Gminy Mszana Dolna (Członek Komisji Stałych Rady Gminy: Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego oraz Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Porządku Publicznego).

Za swoją działalność odznaczony:
– Brązowym Krzyżem Zasługi
– Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
– Złota Odznaką za prowadzenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 


Zobacz również