Stanisław Ptaszek z Pasierbca wystąpi na Sabałowych Bajaniach

Gminę Limanowa na XLV „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej w Ogólnopolskim Konkursie Gawedziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych będzie reprezentował Stanisław Ptaszek z Pasierbca.

Stanisław Ptaszek jest autorem kilku publikacji m. in.:

„Pasierbiec wieś z bogatą tradycją”, w której ukazuje Pasierbiec jako krainę dzieciństwa – swoje miejsce urodzenia i ojcowiznę. Stanisław Ptaszek to wybitna postać, która w swym życiu i artystycznej twórczości wykazuje troskę o zachowanie rodzinnej kultury.

Wielokrotnie uczestniczył z sukcesami w Sabałowych Bajaniach w Bukowinie w poprzednich latach. Jak sam powiedział na tego typu przeglądach folklorystycznych czuje się jak ryba w wodzie, bo przecież „Sabałowe Bajania” zrodziły się z podhalańskiej tradycji gawędziarstwa, umiłowania tańca, śpiewu i muzyki. W tym roku po raz XLV spotykają się w dniach 10-12 sierpnia br. w Domu Ludowym artyści ludowi z całej Polski oraz rzesze turystów, aby zaświadczyć, że osią wszechstronnego rozwoju człowieka i społeczeństwa jest kultura. To fundament naszej tożsamości.

Sabałowe Bajania” – to wielkie święto folkloru, święto tradycji ludowej, gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej. Świętują je ludzie z całej Polski, którzy na czas trwania imprezy przyjeżdżają do Bukowiny. Różnią się strojem, gwarą i muzyką- ale łączy ich jedno: umiłowanie tradycji, Ojczyzny i ojcowizny.

Zobacz również