VI Złaz na Łopień

W minioną niedzielę, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy, odbył się kolejny złaz turystyczny. Tym razem celem do jakiego zmierzali jego uczestnicy był Łopień. Dopisała pogoda jak i frekwencja.


Na szczyt Łopienia przybyło ok. 2000 turystów z różnych części Polski oraz świata. W imieniu samorządowców obydwu gmin Pani Maria Widomska-Palka Sekretarz Gminy Dobra powitała przybyłych na szczyt turystów. Złaz rozpoczął się o godzinie 11.00 mszą św. odprawioną przez Ks. Tadeusza Piwowarskiego Proboszcza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. W trakcie mszy grał i śpiewał zespół „Ćwilin” z Dobrej. Dla każdego turysty organizatorzy Gmina Dobra oraz Gmina Tymbark przygotowali plakietkę pamiątkową z imprezy, a także ciepłą kiełbasę z grilla, napoje, owoce ufundowane przez F.H.U. „Natalia Drożdż” (stoisko jarzynowe w Dobrej), oraz soki ufundowane przez firmę Tymbark GMW. Nagrody w zorganizowanych w ramach złazu konkursach ufundował zaś tymbarski Oddział Banku BGŻ.
W ramach przeprowadzonego konkursu „Wiedzy o Beskidzie Wyspowym”  nagrody otrzymali:
I miejsce –Tomasz Zając z Szyku
II miejsce – Adrian Cieślik z Dobrej
III miejsce – Michał Kościelniak z Rabki.

Najstarszym uczestnikiem Złazu został 92-letni Józef Jarosz z Dobrej, natomiast Najmłodszym uczestnikiem został dwumiesięczny Kacper Duda z Kasinki Małej. Organizatorzy wyróżnili również trzymiesięcznego Jasia Piechówkę ze Szczyrzyca. Z najdalszego zakątka Polski przybyli Małgorzata i Marcin Porowscy z Bydgoszczy, natomiast z najdalszego zakątka świata przybyła Pani Agnieszka Kułaga z Detroit /USA/, organizatorzy wyróżnili również: Teresę Bulanda z Conecticut, Filipa Gaborka, Aleksandrę Woźniak i jej sześciomiesięcznego brata Michała przybyłych z Chicago, Barbarę Smaga z Florencji, Barbarę Woźniak z Paryża, Milenę Piętoń z Krefeld /Niemcy/. Najmilszymi uczestnikami zostali : Jolanta Miśkowiec z Dobrej i Czesław Czyrnek z Zamieścia.
Konkurs Strażacki przygotowany przez OSP Tymbark i OSP Jurków wygrały pięcioosobowe drużyny z Kasiny Wielkiej i Zamieścia. Konkurs przeciąganie liny /po sześćdziesięciu zawodników w drużynie/ wygrała reprezentacja Gminy Dobra. Nagroda specjalna za „Rodzinne Odkrywanie Beskidu Wyspowego” wygrała rodzina p. Czyrnków z Zamieścia.

Złaz zabezpieczała Grupa Podhalańska GOPR z Rabki-Zdrój oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej Tymbarku i Jurkowa, dzięki którym turyści mogli czuć się bezpiecznie.

źródło: www.gminadobra.pl

 


Zobacz również