Wysokie zwycięstwo Limanovii. Komplet wyników 4. kolejki

W 4. kolejce III ligi Limanovia pewnie pokonała u siebie 4:0 Janinę Libiąż. Limanovia tym zwycięstwem w pełni zrehabilitowała się za ostatnią porażkę z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Bramki dla Limanovii zdobyli: Artur Prokop, dwie w 36 i 38 minucie, Rafał Waksmundzki 60, Jacek Pietrzak 70. Po czterech spotkaniach Limanovia z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 5 miejsce w tabeli. Prowadzi Szreniawa Nowy Wiśnicz przed Granatem Skarżysko-Kamienna. Obie drużyny mają po 10 punktów. Piłkarze z Wiśnicza mają jednak lepszy bilans bramkowy.

Komplet wyników 4. kolejki III ligi, grupy małopolsko-świętokrzyskiej

Granat Skarżysko-Kamienna – Naprzód Jędrzejów 2:1

Przebój Wolbrom – Juventa Starachowice 3:0

Unia Tarnów – Orlicz Suchedniów 2:0

Łysica Bodzentyn – Szreniawa Nowy Wyśnicz 0:3

Poprad Muszyna – Górnik Wieliczka 2:0

Wierna Małogoszcz – Dalin Myślenice 0:0

Lubań Maniowy – Beskid Andrychów 2:1

Limanovia Szubryt Limanowa – Janina Libiąż 4:0


5 kolejka zostanie rozegrana 2-3 września. Limanowianie 3 września o godzinie 16.00 będą podejmować na wyjeździe Beskid Andrychów. Beskid zajmuje obecnie w tabeli 8 miejsce. Piłkarze tego klubu w tym sezonie odnieśli jedno zwycięstwo (2:1 z Wierną Małogoszcz), dwukrotnie remisowali (1:1 z Łysicą Bodzentyn, 0:0 z Popradem Muszyna,) oraz ponieśli jedną porażkę (2:1 z Lubaniem Maniowy).

Tymczasem przeciwnik Limanovii w 1/16 Pucharu Polski, Lechia Gdańsk, niespodziewanie pokonała 1:0 w Krakowie piłkarzy Wisły. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 54 minucie gry Wiśniewski. Dzięki tej wygranej Lechici awansowali z 14 na 11 miejsce w tabeli Ekstraklasy. Było to ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zdjęcie: Paweł Grab

 

Zobacz również