18-latek zatrzymany po meczu za wykrzykiwanie haseł atysemickich

Bezpośrednio po spotkaniu Limanovii z Lechią policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który wykrzykiwał w trakcie spotkania hasła o treści antysemickiej. Jego słowa zostały zarejestrowane przez policyjną kamerę.

W dniu 20 września 2011r o godz. 16:00 w Limanowej przyul. J. Marka odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami „Limanovii” i „Lechii” Gdańsk. Podczas meczu kibice zachowywali się spokojnie, nie było wzajemnych prowokacji. Nad bezpiecznym przebiegiem  imprezy czuwało 99 policjantów.     

Zatrzymany 18-latek to mieszkaniec powiatu limanowskiego. Zostanie doprowadzony do Prokuratury gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut dotyczący nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

W dniu 20.09.2011r. w godzinach popołudniowych w Limanowej na ul. Piłsudskiego policjanci zatrzymali samochód osobowy z terenu Krakowa. Podczas kontroli okazało się, że podróżujący nim mężczyźni udają się na mecz „Limanovia” – „Lechia”.  W pojeździe policjanci ujawnili drewniane trzonki, siekierkę oraz nóż. Posiadanie tych przedmiotów nie jest zabronione, jednak w związkuz imprezą na terenie Limanowej, która miała charakter imprezy masowej, mężczyźni zostali rozpytani, ich ewentualne powiązania z grupami pseudokibiców będą ustalane.

 

Informacja prasowa KPP Limanowa

Zobacz również