Co w prasie piszczy – 19.09 – Przegląd prasy – Magdalena Trojanowska

Przegląd prasy.

„Kotka odnalazła się trzy tysiące kilometrów od domu”

Willow z Kolorado znaleziono po pięciu latach na Manhattanie. Ustalenie, kim są jej właściciele było możliwe, dzięki wszczepionemu zwierzakowi czipowi.

 

„Będą miliardy dla emerytów”

Donald Tusk zapowiedział w Lubocinie, że komercyjna eksploatacja gazu łupkowego może się zacząć już w 2014 r. Spora część podatku z gazu łupkowego ma trafić na fundusz pokoleniowy.

 

„Mieszkańcy Sącza nie przyszli pod pomnik”

Mimo że wydarzenie było zapowiadane od wielu dni, pod pomnik Armii Czerwonej w Nowym Sączu przyszło zaledwie ponad 20 osób. W apelu odczytanym pod pomnikiem znalazły się ostre słowa w kierunku prezydenta miasta z PiS.

 

„Mąż zabił swoją żonę w 50. rocznicę ślubu”

W Suchej Beskidzkiej 72 – letni Andrzej D. zamordował swoją żonę. Był nietrzeźwy.

 

„Nadchodząca jesień pod znakiem starcia telewizyjnych tasiemców”

TVP, Polsat i TVN będą tej walczyć o najwyższą oglądalność przy pomocy nowych propozycji serialowych. Oczywiście nie zabraknie też kontynuacji znanych tytułów.

 

„Opłata za rtv będzie w PIT?”

Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji zaplanowała zmiany. Abonament miałaby zastąpić opłata audiowizualna, którą wnosić miałby niemal każdy, a jej ściąganiem miałyby zająć się urzędy skarbowe. Projekt został złoszony w Sejmie, jednak prace nad nim jeszcze się nie zakończyły.

 

„Maximum informacji o maturze”

W dniach 26 i 27 września będzie trwał Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2011. W Audytorium Maximum na pytania maturzystów odpowiadać będą eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a swoje stanowiska będą miały uczelnie z całego kraju.

 

„Parlament Europejski dba o młodych”

Można starać się o płatne pięciomiesięczne staże w Parlamencie Europejskim  w Brukseli, Luksemburgu lub jednym z biur informacyjnych PE w krajach członkowskich lub niepłatne staże praktyczne, które mogą trwać od 1 do 4 miesięcy.

 

„Angelina Jolie jak Matka Teresa”

Coraz częstsze są plotki o rezygnacji aktorki z ról filmowych. Ona sama mówi, że najlepiej spełnia się właśnie w działalności charytatywnej.

 

„Okupują teatr, bo nie dostali dotacji”

Od 14 czerwca trwa okupacja najstarszej sceny w Rzymie. Rozpoczęła się miesiąć po tym, jak teatr zawiesił działalność z powodu braku środków.

 

Cały Lichtenstein popiera aborcję”

Według oficjalnych danych przeciwko złagodzeniu przepisów dotyczących aborcji było 52,3% głosujących, którzy tym samym opowiedzieli się po stronie księcia Alojzego.

 

„Chcesz być szczupły? Nie wyleguj się w łóżku!”

Naukowcy udowodnili, że ranne ptaszki są zdrowsze, szczuplejsze i lepiej potrafią sobie zorganizować czas. Badana wykazały także, że osoby, które wieczorem oglądają telewizję częściej wychodzą rano z domu bez śniadania.

 

„Albo zjedzą albo… zapłacą karę”

Im mniej klient zje, tym jego rachunek będzie większy. W ten sposób właściciel restauracji w Arabii Saudyjskiej chce walczyć z marnowaniem jedzenia.

 

Więcej na powyższe tematy można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Gazety Krakowskiej”.

 

 

„Dziewczyny Berlusconiego”

„La Repubblica” ujawniła wczoraj nowe szegóły skandalu  obyczajowego z kręgiem prostytutek w otoczeniu premiera Włoch.

 

„Kobiety chcą więcej”

Wczoraj w Warszawie zakończył się dwudniowy III Europejki Kongres Kobiet pod hasłem: „Równa płaca za równą płacę”.

 

„Na kłopoty bank czasu”

Pomysł na tą niekomercyjna działalność zrodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. W Polsce sprawdza się to w większych, ale i mniejszych miastach. Ruch sąsiedzki i banki czasu mogą poprawić sytuację wielu osób.

 

„Zakwitły kasztany, czyli druga wiosna”

To dość niecodzienny widok, gdyż kwitnące kasztany kojarzą się z rozpoczęciem matur. Teraz, we wrześni dzieci powinny zbierać lśniące owoce, aby tworzyć z nich „ludziki” i cały swój kasztanowy świat.

 

„Amonit, jakiego jeszcze nie było”

Adrian Kin paleontolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego odkrył ponadmetrowej średnicy skamieniałą muszlę amonitu, czyli mięczaka kopelnego sprzed milionów lat. Jest to największy amonit, jaki do tej pory znaleziono na terenie Polski.

 

„Masakra cywilów trwa”

Syryjskie siły bezpieczeństwa w piątek zabiły w całum kraju co najmniej 47 demonstrantów.

 

„Najlepsi kucharze z Grand Sal”

Bracia Michał i Dariusz Kudkowie wygrali VI edycję konkursu Primerba Cup w Poznaniu.

 

 

Więcej na powyższe tematy można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Polskiego”.

Zobacz również