Co w prasie piszczy – 22.09 – Przegląd prasy – Józef Budacz

Zachęcam do przeczytania najciekawszych artykułów prasowych z dzisiejszych wydań Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.

Autorski przegląd prasy:

Gazeta Krakowska pisze o Piłkarskim splendorze jaki spłynął na miasto. Autor artykułu – Rafał Kamieński opisuje radość po tym jak po gwizdku Marcina Szreka – arbitra z Kielc, kibice na stadionie w Limanowej oszaleli. W dalszej części artykułu dziennikarz zadaje pytanie, czym po takim sukcesie miasto będzie stać na wybudowanie obiektu, na którym piłkarze będą mogli w przyzwoitych warunkach rozgrywać swoje mecze, a kibice im dopingować. Odpowiedź znajdziecie w Gazecie Krakowskiej

Na pierwszej stronie gazeta zamieszcza artykuł „Radny pozwał wójta za krytykę prasową”. Iwona Kamieńska opisuje sprawę radnego Zbigniewa Leśniaka i Bernarda Stawiarskiego, wójta Chełmca, którzy będą się sądzić o naruszenie dóbr osobistych. Dlaczego radny złożył do sądu wniosek o naruszenie dóbr osobistych? Szczegóły w Gazecie Krakowskiej.

„Ziemia Obiecana” czyli Reymont w wersji musicalowej w Krakowie. W piątek w teatrze im. Słowackiego odbędzie się premiera powieści Władysława Reymonta. O przygotowaniach i samej premierze, a także rozmowy z twórcami musicalu. Ciekawe jak taką wersję powieści przyjmą widzowie.

 _____________________________________________________________________________

Dziennik Nowosądecki pisze na pierwszej stronie o ugodzie  klubu Sandecji  z kupcami z Maślanego Rynku. Klub Sandecja chciał przerzucić część kosztów utrzymania piłkarzy w I lidze kosztem wspomnianych kupców. Obu stronom udało się porozumieć. Więcej na ten temat w „DZ-P”.

„Szkoła Pozytywnego wyboru”, to artykuł Wojciecha Chmury, który informuje o konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w którym, to Technikum Budowlane  z ZSZ nr 1 w Limanowej zajęło I miejsce. Dlaczego akurat ta szkoła zdobyła I miejsce? Odsyłam do artykułu.

Nie milkną echa wygranej Limanovii w PP. Daniel Weimer w swoim artykule podsumowuje sensacyjne wyeliminowanie Lechii Gdańsk przez Limanovię. Jest to największy sukces w 77-letniej historii klubu. 

Sportowy przegląd  kończymy lekkoatletycznie. Długodystansowiec z Krosnej Wincenty Bukowiec zwyciężył w kategorii weteranów w rozgrywanym po raz 10 międzynarodowym biegu ulicznym w Busku-Zdroju.

Zobacz również