Co w prasie piszczy – 27.09 – Przegląd prasy – Magdalena Trojanowska

Przegląd prasy czytelni popularnonaukowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

DZIENNIK POLSKI
„Ekskomunika wyborcza”
Ks. Edward Ćmiel twierdzi, że katolicy nie powinni popierać posła Jacka Krupy, jednocześnie obiecuje się on za niego modlić.
„Limanowianin drugi w Tokio”
Gratulacje należą się senseiowi Adrianowi Sukiennikowi, który na co dzień prowadzi zajęcia karate kyokushin w Klubie Sportowym Ars Limanowa przy Zespole Szkół nr 3.
„Dzień rekordowej puli”
Dziś jakiś szczęśliwiec, który zaryzykuje zagrać w Lotto może się wzbogacić o 50 mln zł brutto. Okazuje się, że i taką okazję można wykorzystać, aby zjednać sobie wyborców.

RZECZPOSPOLITA
„Chuda agitacja z brakującą nogą”
Czyli wpadki, pomyłki, głupota, a także zła wola partii przed wyborami.
„Groźne środki typu sesja”
Coraz więcej studentów i uczniów sięga po substancje pobudzające i energetyzujące oraz narkotyki.
„Spór o poród w domu”
Statystyki pokazują, że narodziny dziecka w domu zyskują na popularności w UE. Przeciwni są temu niektórzy lekarze, gdyż uważają, że jedynie szpital może zapewnić matce i dziecku fachową opiekę, a niejednokrotnie uratować im życie.

 NASZ DZIENNIK
„Francuski podatek dla rodziny”
Prawo i Sprawiedliwość z pomysłem na rodzinę. Karta rodzny wielodzietnej, specjalne lokaty dla dzieci oraz możliwość wspólnego opodatkowania – w ten sposób PiS chce wspomóc rodziny wielodzietne.
Wyborcza wyśledziła terrorystę”
Do Andrzeja Z. nie można przyklejać łatki terrorysty. Był to akt desperacji. Zostawił list, w którym wyjaśnił motywy swojego postępowania.
„Testy kosztem dzieci”
W Wielkiej Brytanii ruszyły pierwsze testy kliniczne, mające na celu wynalezienie terapii zwyrodnieniowej choroby oka (AMD) prowadzącej do ślepoty.

GAZETA WYBORCZA
„Kobiety dostały głos w Arabii Saudyjskiej”
Nieoczekiwana decyzja króla Abdullaha z Arabii Saudyjskiej.Czy to początek odchodzenia w Arabii od prawa szariatu?
„Windykator u drzwi”
Czynszowi dłużnicy to zmora wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Co możemy zrobić?
„I Twoją szkołę stać na własną redakcję”
Każdy uczeń ma szansę szkolić się już od najmłodszych lat w zawodzie dziennikarza pod okiem profesjonalistów. Zgłoś też swoją szkołę. Najlepsze z gazetetek szkolnych zostaną wydrukowane w prasowej drukarni.

GAZETA KRAKOWSKA
„Kiedy pójdą do komunii?”
Reforma edukacyjna namieszała w katechezie. Czy do komunii będą przystępować siedmiolatki? Pewne jest jedno: w maju 2014 roku pierwszych komunii nie będzie.
„Naukowy Facebook, czyli jak mówić o nauce”
Atomium Culture zjednoczyło 25 uniwersytetów, ponad milion studentów, 17 tytułów prasowych i wiodące eurpejskie przedsiębiorstwa. Współpraca między przedstawicielami tych trzech sfer ma umożliwić dotarcie z osiągnięciami naukowymi i wynikami badać do milionów osób.
„Mistrza Vargasa Llosę dorwiemy 22 października”
Spotkanie odbędzie się w ramach organizowanego od 2007 r. przez Znak cyklu Dorwać Mistrza. Oprócz noblisty w tym roku wezma w nim udział: Abel Murcia Soriano oraz Maciej Stasiński. Wejście za specjalnymi zaproszeniami, które można odbierać od 14 w księgarni Znak przy ul. Sławkowskiej 1.

Zobacz również