Dwie kobiety narodowości romskiej zatrzymane za kradzież – raport policyjny

Funkcjonariusze KPP Limanowa zatrzymali dwie kobiety narodowości romskiej podejrzane o kradzież portfela z zawartością dokumentów, które miało miejsce w Jaworznie, na jednej ze stacji paliw.

W dniu 31.08.2011. r. około godz. 11:00 w Limanowej policjanci zatrzymali dwie kobiety narodowości romskiej, mieszkanki Limanowej. Kobiety podejrzewane są o dokonanie kradzieży portfela z zawartością dokumentów.

Dyżurny KMP Jaworzno przekazał dyż. KPP Limanowa na tyle szczegółowe informacje dotyczące okoliczności kradzieży, że sprawczynie udało się zatrzymać.

Zostały one przewiezione do KMP Jaworzno do dalszych czynności.

Wypadki drogowe, kolizje, nietrzeźwi kierujący

            W dniu 31.08.2011r. około godz. 17:00 w miejscowości Przyszowa doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Skoda, 42 letnia mieszkanka gm. Łukowica podczas wymijania zjechała na prawe pobocze, gdzie utraciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem. Samochód przejechał na lewą stronę drogi, gdzie uderzył w przepust betonowy, po czym przewrócił się.
W aucie oprócz kierującej była 4 letnia dziewczynka. Obydwie zostały zabrane do szpitala. Dziecko po udzieleniu pierwszej pomocy zostało wypisane do domu, natomiast kierująca z obrażeniami ciała pozostała na dalszej obserwacji.

Sprawę prowadzi PP Łukowica. Jak wykazało badania kierująca była trzeźwa.

            W dniu 01.09.2011r. około godz. 00:20 w miejscowości Podłopień z nieustalonych na obecną chwilę przyczyn doszło do pożaru budynku gospodarczego. Jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej do ratowania dobytku przystąpili właściciele, sąsiedzi oraz policjanci i dzięki temu udało się uratować budynek mieszkalny zwierzęta gospodarskie i część maszyn.

Wskutek pożaru spaleniu uległ dach zabudowań, wyposażenie stodoły i część maszyn rolniczych. Na obecną chwilę nie ustalono przyczyn pożaru, wstępnie wyklucza się działanie osób trzecich.   

Właściciel szacuje straty na ok. 300 tys. zł.

Informacja prasowa KPP Limanowa

 

Zobacz również