Filmowirówka na bis

II Przegląd Filmów Krótkometrażowych "FILMOWIRÓWKA" zakończony. Widzowie zobaczyli filmy fabularne i dokumentalne, w tym dwa filmy pełnometrażowe oraz występ muzyczny Piotra Krakowskiego i Jacka Kabzińskiego.

Było to tzw „Kino zremiksowane”, czyli przenikające się nawzajem muzykę i wizualizacje. Na uwagę zasługują między innymi filmy „Przyjęcie”, dokument przedstawiający kandydatów przed i w trakcie egzaminu do krakowskiego PWST w reżyserii Macieja Bochniaka, „Twist & Blood” w reżyserii Kuby Czekaja, czyli opowieść o chłopcu nazywanym Brzucho, czy „Zniknięcie” w reżyserii Adama Uryniaka. Film ten będzie można już w listopadzie obejrzeć w kinach studyjnych w całej Polsce. Goścmi przeglądu byli twórcy filmu „Pokój” – Maciej Bochniak i Sławomir Shuty oraz Adam Uryniak. Zgromadzona publiczność miała okazję podyskutować z twórcami na temat ich dzieł.

 

Ale filmy, to nie wszystko. Nowością tegorocznej Filmowirówki były warsztaty reżysersko – operatorsko – aktorskie prowadzone przez reżysera Jędrka Bączyka i operatora Michała Gruszczyńskiego. Każdy mógł spróbować swoich sił jako aktor, reżyser, czy operator kamery. Motywem przewodnim warsztatów były emocje. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcić swój własny film, który pokazuje konflikt. Był więc spór między braćmi o spadek pozostawiony przez zmarłego ojca, dziewczyna, która próbowała pozbyć się „przyjaciółki”, która była wytworem jej chorego umysłu, kobieta usilnie starająca się zwrócić na siebie uwagę swojej dziewczyny – obsesyjnej śpiewaczki oraz konflikt wewnętrzny bohatera, który nie wiedział jak i czy pomóc leżącym na ziemi ludziom.

Warsztaty super, ale mogłby potrwać jeszcze chociaż tydzień… – mówił zasmucony tak szybkim zakończeniem Kamil, jeden z uczestników.

 

Pomysłodawcy Filmowirówki mogą być z siebie zadowoleni. Dopisała publika, niektórzy przyjechali nawet z Nowego Sącza, a nawet Krakowa. Teraz wszyscy z niecierpliwością już czekają na następną edycję przeglądu.

Zobacz również