Spokojny weekend na limanowskich drogach

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu limanowskiego policja odnotowała 9 kolizji drogowych, 18 samochodów zostało uszkodzonych. W Starym Rybiu policja odnalazła 24-latka, który mógł być potrącony przez samochód.

W dniu 18.09.2011r. około godz. 06:00 dyż. KPP Limanowa został poinformowany, że w Starym Rybiu ( skrzyżowanie drogi powiatowej z drogą do miejscowości Szyk), leży mężczyzna z obrażeniami ciała. Na miejscu policjanci ustalili, że poszkodowany to 24 letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Miał w wydychanym powietrzu 0.55 mg/l alkoholu ( 1.1 promila), był przytomny, ale nie potrafił wyjaśnić w jakich okolicznościach odniósł obrażenia ciała. Został zabrany do szpitala w Limanowej. Na miejscu zabezpieczono ślady mogące świadczyć, że mężczyzna został potrącony przez pojazd. Czynności prowadzi KPP Limanowa. 

            W dniu 17.09.2011r. około godz. 18:00 w Mszanie Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem VW T-4. Kierowcą okazał się 38 letni mieszkaniec gm. Mszana Dolna. Badanie wykazało, że mężczyzna ten ma 1.23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu ( 2.4 promila). Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Czynności prowadzi KP Mszana Dolna.

Był to jedyny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zatrzymany na przestrzeni weekendu 16-19.09.2011r.

 

          

Zobacz również