Szreniawa lepsza w ligowym hicie. Zobacz pomeczowe komentarze

W meczu na szczycie III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej Limanovia przegrała 0:1 na własnym boisku z Szreniawą Nowy Wiśnicz. Dzięki ewentualnemu zwycięstwu w tym meczu Limanovia mogła zasiąść w fotelu lidera III ligi.

Spotkanie które początkowo miało się odbyć w niedzielę, przesunięto na piątek, z racji udziału Limanovii w 1/16 Pucharu Polski. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Gra momentami bardzo się zaostrzała przez często interweniować musiał arbiter główny tego spotkania – Konrad Kolak. W sumie, w ciągu całego spotkania aż ośmiu zawodników ujrzało żółty kartonik.

Bramkę dla Szreniawy na wagę trzech punktów zdobył w 45 minucie Paweł Czajka. Limanovia w drugiej części meczu miała kilka okazji do tego by odwrócić losy spotkania. Brakowało jednak precyzji lub tak jak w końcówce spotkania, po prostu szczęścia. W 85 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na strzał zdecydował się Jakub Wańczyk. Piłka trafiła jednak w słupek. Wcześniej strzałami z dystansu golkipera Wiśniczan starali się zaskoczyć Artur Skiba i Maciej Ślazyk. Ostatniej dogodnej sytuacji nie wykorzystał, po sprytnie rozegranym  rzucie  wolnym, Rafał Gadzina.  Dzięki zwycięstwu piłkarze z Nowego Wiśnicza utrzymali pierwsze miejsce w tabeli. Dla Limanovii była to już druga porażka w tym sezonie. Wcześniej, podopieczni Mariana Tajdusia, również na własnym boisku musieli uznać wyższość Granatu Skarżysko-Kamienna.

Mecz w Limanowej był pierwszym ze spotkań 8. kolejki. Poniżej komplet wszystkich zaplanowanych meczy.