Uczniowie limanowskich szkół rozpoczęli rok szkolny

Uczniowie limanowskich szkół rozpoczęli rok szkolny. Tradycyjnie wzięli udział w mszach świętych, aby później w murach swoich szkół uczestniczyć w uroczystej inauguracji.

Dzisiaj jeszcze przed uczniami nie są stawiane żadne wymagania, wiedza będzie im przekazywana od jutra. Dziś mogli się jeszcze spotkać ze znajomymi, poznać nowych kolegów i koleżanki, nauczycieli. Mogą pójść na lody i powspominać wakacje. Od jutra choć będą jeszcze pamiętać lato i smak morskiej wody, będą musieli usiąść w ławkach i skupić się na nauce.

Idę teraz do pierwszej klasy Technikum Gastronomicznego. Interesuje mnie gotowanie, lubię tą szkołę – z entuzjazmem opowiada Kamila Rojek z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej.

Trzeba się w końcu zacząć uczyć – śmieje się Jan Rojek z klasy 2 I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.

W tym roku po raz pierwszy miała miejsce wspólna rekrutacja do Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej i Zespołu Szkół Medycznych. Teraz budynek na ul. Witosa jest filią Zespołu Szkół nr 1.

W tym roku do pierwszych klas przyjęliśmy około 360 uczniów – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Eugeniusz Bogacz.

Nasza placówka jest szkołą z tradycjami – podkreśla Stanisław Szewczyk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.

Nie ulega wątpliwości, że szkoły czekają na powrót uczniów. Życzymy wszystkim, aby entuzjazm do nauki nie zanikł z czasem oraz wielu sukcesów w tym roku szkolnym.

Zobacz również