VIII Integracyjne Spotkanie Rodzin Zastępczych

3 września 2011 roku odbyło się już VIII Integracyjne Spotkanie Rodzin Zastępczych z Powiatu Limanowskiego, organizowane nieprzerwanie od 2004 roku przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.

Impreza zorganizowana została na Śnieżnicy (Kasina Wielka), gdzie wszyscy uczestnicy podjechali kawałek kolejką krzesełkową, a następnie pieszo zdobyli szczyt. W spotkaniu udział wzięły rodziny zastępcze, kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, dziewczynki z Domu Dziecka w Łukowicy wraz z wychowawczynią oraz zaproszeni goście: Starosta Jan Puchała i Wicestarosta – Franciszek Dziedzina.

 

W całej imprezie łącznie brało udział ponad 100 osób. W trakcie kilkugodzinnego spotkania dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Przy słonecznej pogodzie i zapachu grillowanej kiełbaski rodzice wymieniali się swoimi doświadczeniami w pełnieniu tej ważnej funkcji. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały maskotki, które od lat przekazywane są przez nowożeńców. Tegorocznymi fundatorami maskotek i nagród byli Państwo Sylwia i Wojciech Faron oraz Państwo Paulina i Andrzej Wojsław.

 

Starosta Limanowski Jan Puchała podziękował uczestnikom spotkania za trud wkładany w wychowywanie dzieci. Zaznaczył również, że Powiat Limanowski przykłada dużą wagę do realizacji zadania dotyczącego opieki nad dzieckiem i rodziną, i przy tej okazji podziękował również Halinie Sułkowskiej – Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz wszystkim pracownikom za codzienną pracę wykonywaną na rzecz rodzin zastępczych.

 

Tekst o foto: Starostwo

Zobacz również