Zadyma w Ujanowicach (Video)

Kilkunastu mężczyzn starło się z pracownikami firmy ochroniarskiej podczas niedzielnego festynu w Ujanowicach. Musiała interweniować policja. Kilku krewkich uczestników bijatyki trafiło na izbę wytrzeźwień do Nowego Sącza.

Film ukazujący bójkę można zobaczyć  TUTAJ ( Zawiera wyrażenia wulgarne)

Festyn zorganizowano z okazji obchodów 80-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujanowicach. Po części oficjalnej na stadionie AKS Ujanowice odbyła się impreza plenerowa.

Do bójki uczestników festynu z pracownikami firmy, która zabezpieczała imprezę, doszło około godziny 22.00. Na razie nie wiadomo co dokładnie miało być przyczyną całego zdarzenia.W starciu najbardziej ucierpieć miał jeden z ochroniarzy który wedle relacji świadków, miał zostać powalony na ziemię i skopany. Ochroniarze, broniąc się, użyli wobec napastników gazu łzawiącego

Po przeglądnięciu nagrań video udało nam się ustalić tożsamość najbardziej aktywnych uczestników bójki. Na razie prowadzimy jednak śledztwo pod kątem zniszczenia mienia gdyż nikt z pobitych na tą chwilę nie zgłosił się do nas – mówi Stanisław Piegza, Rzecznik Prasowy Policji. O całym zajściu dyżurnego Komendy Policji w Limanowej poinformowali sami ochroniarze. Na miejsce zdarzenia skierowano 6 radiowozów.

W trakcie zajścia uszkodzone zostały dwa samochody. Jeden należące do firmy ochroniarskiej, drugi prywatny. Wstępne straty wyceniono na 15 tys. złotych. 

Policja, korzystając z nagrań video ustaliła m.in tożsamość mężczyzny który uszkodził jeden z pojazdów.  W chwili zatrzymania funkcjonariusze  ustalili że mężczyzna  jest pod wpływem alkoholu, przez co przekazany został izbie wytrzeźwień w Nowym Sączu.

 


 

 

 

Zobacz również