Co w prasie piszczy – 01.10 – Przegląd prasy – Magdalena Trojanowska

Przegląd prasy czytelni popularnonaukowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

DZIENNIK POLSKI
„Czy zabraknie dla biednych”
Wydatki Unii Europejskiej na pomoc żywnościową mają się radykalnie zmniejszyć. W 2009 r. w Polsce odsetek osób żyjących w skrajnym ubóstwie wyniósł 5,7%, czyli 2 mln 175 tys. osób. Oznacza to, że tyle osób żyło w gospodarstwie domowym, gdzie dochód miesięczny na jedną osobę jest niższy niż 443 zł.
„Wisła w Limanowej!”
W 1/8 finału Pucharu Polski Limanowvia zagra z Wisłą Kraków.
„Obiecują bez opamiętania”
Zaczynamy się bać, że politycy będą chcieli spełnić swoje obietnice wyborcze. Kosztowałoby to między 600 a 815mld zł w latach 2012 – 2015.

GAZETA WYBORCZA
„Schyyłek Berlusconiego”
Na poufnych spotkanieach prawicowi politycy, ludzie wielkiego biznesu oraz włoscy biskupi radzą nad ojcobójczą wymianą szefa partii i rządu. Bo to Silvio Brrlusconi jest teraz głównym problemem Włoch.
„Czytelnicy wybrali Mrożka”
W plebiscycie czytelników wygrał Sławomir Mrożek.
„Na litość boską”
Jak możemy mówić: nie wolno ci zabić, jeśli nie zezwalamy na wychowanie seksualne – mówi Olga Krzyżanowska.

NASZ DZIENNIK
„Święczkowski vs. Wyborcza
Bogdan Święczkowski złożył  do prokuratora generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
„Werniewicz contra Werniewicz”
Prawnik reprezentujący żony dwóch pilotów Tu-154M został jednocześnie obrońcą byłego szefa specpułku, któremu prokuratura postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. To klasyczny przykład konfliktu interesów.
„Polska was potrzebuje!”
W związku ze zbliżającymi się wyborami polawiają się pytania o Polonię. Pierwsze dotyczy skali jej zaangażowania w  sprawy polskie, a zwłaszcza w  wybory, drugie sposobu traktowania Polonii przez władze Polski, partie i polityków, a nawet nas samych, mieszkających w Polsce.

RZECZPOSPOLITA
„Studenci dzienni też powinni podpisać umowę”
Uczelnie nie chą zawierać kontraktów ze studentami stacjonarnyi, przez co nie mogą oni dochodzić swoch praw przed sądem.
„Nole na prezydenta”
Tenis ma nowego bohatera, Novaka Djokovicia. Wygrać trzy turnieje wielkoszlemowe w roku zdarzyło się i innym, ale zostać narodowym logo Serbii i przepustką do Unii Europejskiej to już znacznie więcej.
„Muzyczne tsunami ze Wschodu”
Koreański pop podbija Azję. Chcą na nim zarobić zachodni wydawcy.

GAZETA KRAKOWSKA
„Kasina Wielka w krajowej sieci”
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasinie Wielkiej zostali włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
„Obama incognito na zakupach”
Pierwsza Dama Ameryki wymyka się z Białego Domu.
„Matka Polka – piosenkarka”
Nadal jestem wrażliwcem. Niezbyt odpornym na to, co ludzie wokół potrafią wyczyniać i jakie niespodzianki czekaja na mnie z ich strony. Uczę się więc dystansu. Ale z drugiej strony, tak sobie myślę, czy w mojej pracy dystans jest czymś dobrym? Z piosenkarką  Natalią Kukulską o pracy, życiu, rodzinie i jadowitych plotkach rozmawia Ryszarda Wojciechowska.

Zobacz również