Kochał góry i jak nikt inny lubił o nich mówić. W czwartek pogrzeb Kazimierza Sowy

Był związany z górami. Lubił o nich długo rozmawiać. W wieku 62 lat odszedł Kazimierz Sowa. Pogrzeb Ś. P. Kazimierza Sowy odbędzie się w czwartek o godzinie 14-stej w Bazylice M.B.Bolesnej w Limanowej.

Wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej a w ostatnim czasie Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, którego utworzenie było jego marzeniem… Zawsze aktywny, uśmiechnięty i pełen energii człowiek. Służący wszystkim pomocą i dobrą radą. Od lat aktywny działacz wielu organizacji, w tym m.in. jako Prezes PTTK-u, ratownik GOPR-u. Był bardzo wrażliwym człowiekiem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako pogodny kolega, na którym można było zawsze polegać.

Jan Puchała Starosta Limanowski wraz z Zarządem Powiatu Limanowskiego,
koleżanki i koledzy z Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki,
a także z pozostałych wydziałów Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Kazimierz Sowa wieczny wędrowiec …odszedł od nas w wieku 62 lat


Prezes O/PTTK w Limanowej, ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, posiadał uprawnienia Przodownika Turystyki Górskiej na wszystkie góry Polski. Był także Instruktorem Przewodnictwa, znakarzem szlaków turystycznych i pilotem wycieczek na cały kraj. Został odznaczony Srebrną Honorową Odznaką PTTK, Brązową Odznaką Głównego Komitetu Turystyki, Złotą Honorową Odznaką PTTK oraz Srebrną Odznaką GOPR.

Źródło: powiat.limanowa.pl

 

 

Zobacz również