MBP w Limanowej poleca: "Makatka" Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska

Nowości, klasyki, bestsellery i o wiele więcej, polecane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej, czyli książki, które można, a nawet warto wypożyczyć i przeczytać.

Makatka, czyli Rok Matki i Córki, trwa od września do września.

 

A w rodzinnym kalendarzu: czasem słońce, czasem deszcz, pogoda lub niepogoda, radość i rozczarowanie, kłótnie i kompromisy. Ale zawsze panuje miłość.

Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska w jedynym w swoim rodzaju dialogu dwóch kobiet w różnych rolach: matki i dziecka, dwóch matek, babci i matki. Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia, przywołują wspomnienia, opowiadają o ważnych dla siebie ludziach, miejscach i wydarzeniach.

Katarzyna Grochola – najpopularniejsza polska współczesna pisarska literatury kobiecej. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Autorka felietonów i współscenarzystka popularnych seriali telewizyjnych. Autorka bestsellerowych powieści. Dwukrotna laureatka nagrody AS EMPIK-u oraz nagrody Bestseller Empiku w kategorii literatura polska za rok 2010.

Dorota Szelągowska (ur. 26.09.1980 w Trypolisie) – dziennikarka, scenarzystka, projektantka wnętrz. Pracę w telewizji rozpoczęła w 1998 roku w programie młodzieżowym „Rower Błażeja”, potem prowadziła m.in. ” Pytanie na śniadanie” w TVP2, „Dietosferę” w Kuchni TV, a obecnie „Dach nad gwiazdami” w telewizji DOMO. Jako scenarzystka współpracowała z TVN przy „Mojej Krwi”, „Tańcu z gwiazdami”, „Dzień dobry TVN”. Jej teksty ukazywały się w wielu pismach, m.in. „MALEMEN”, „Pani”, „Olivia”, „Polska The Times”. Była scenarzystką i reżyserem kilku teledysków oraz szefem produkcji pierwszej edycji festiwalu „TopTrendy”. Projektuje wnętrza. Prywatnie mama 10 letniego Antka i narzeczona kompozytora Adama Sztaby.

Zobacz również