MBP w Limanowej poleca: Saga Barbary Rybałtowskiej

Nowości, klasyki, bestsellery i o wiele więcej, polecane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej, czyli książki, które można, a nawet warto wypożyczyć i przeczytać.

„Bez pożegnania” (Tom 1)
Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku.
Uwikłane w historię tworzą wbrew okrucieństwom losu kochającą rodzinę. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem patrzą na świat z radością życia, życzliwością i humorem. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat.

„Szkoła pod baobabem” (Tom 2)
Kontynuacja książki „Bez pożegnania” – bohaterki przedostają się wraz z Armią Andersa do Afryki.
Książka opowiada o codziennym życiu Polaków w Ugandzie, fascynującej Afryce i tęsknocie za ojczyzną. Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku.

„Koło graniaste” (Tom 3)
Część 3 Koło graniaste – prawdziwy obraz codziennego życia w pierwszych latach powojennej Polski.
Wymarzony powrót do kraju okazuje się trudnym spotkaniem z komunistyczną rzeczywistością. Matka i córka trafiają z Afryki do Zamościa, w ich rodzinie pojawiają się nowe dzieci i nowe wyzwania, historia znów wikła ich losy, serwuje życiowe pułapki. Dzięki sile emocji, wbrew wszystkiemu, życie toczy się dalej…

„Mea culpa” (Tom 4)
Powieść obyczajowa opisująca historię matki i córki na tle burzliwych dziejów Polski w XX wieku.
Polska przełomu lat 50. i 60. pierwsze lata PRL-u wraz z jego absurdami; ingerencja świata polityki w życie zwykłych ludzi; dramatyczne zdarzenia w życiu osobistym i podróże po Dalekim Wschodzie głównej bohaterki z zespołem Mazowsze.

Zobacz również