MBP w Limanowej poleca: "Zeszyty don Rigoberta" Mario Vargas Llosa

Nowości, klasyki, bestsellery. Miłośnicy książek już je znają, a tym, którzy się jeszcze zastanawiają nad ich przeczytaniem, wraz z Miejską Biblioteką, serdecznie polecamy.

 

Szarmancki świntuch Rigoberto, jego zmysłowa żona Lukrecja i mały manipulant Fonsito, bohaterowie skandalizującej Pochwały macochy, wracają w wielkim stylu.

 

Gdy Fonsito, pasierb doñi Lukrecji, posuwa się o krok za daleko i uwodzi macochę, małżonkowie się rozstają. Gniew mija jednak szybko, a pozostaje tęsknota, namiętność i erotyzm. Widząc, jak rozdzieleni kochankowie męczą się i szamoczą z własnym sumieniem, mały Fonsito przystępuje do akcji. Rozpoczyna serię intryg, by doprowadzić do pojednania. 

Vargas Llosa nie spuszcza z tonu: zalewa czytelnika strumieniem zmysłowości i fantazji, każąc się domyślać, ile z jego historii jest prawdą, a ile erotycznym marzeniem. Bohaterowie kuszą się i uwodzą, prowadzą gierki i fantazjują, bez pruderii i z humorem opowiadając o swoich seksualnych przygodach – czy może tylko namiętnych marzeniach? Vargas Llosa każe nam od nowa przemyśleć to, co uważamy za miłość, seks i fantazję.

 

Mistrzowska eksploracja otchłani erotycznych pragnień.

„Review of Contemporary Fiction”
 

 

Książka Maria Vargasa Llosy byłaby powieścią pornograficzną, gdyby nie napisał jej z takim artyzmem.

„The New York Times Book Review”
 

 

Niezwykle uwodzicielska proza. (…) Powieść peruwiańskiego pisarza jest komiczna, erotyczna, pedantyczna i tajemnicza – nigdy zaś nudna.

„San Francisco Chronicle”

Zobacz również