Młodzież z Belgii poznaje Powiat Limanowski

Przyjechali do Limanowej…z Belgii. Chcą poznać nasz powiat. Zwiedzą też najciekawsze zakątki Małopolski. Dziś wraz z uczniami I LO odwiedzili starostę limanowskiego – Jana Puchałę.

Po przywitaniu i krótkiej rozmowie na temat pierwszych wrażeń z pobytu w Polsce młodzi Belgowie słuchali z  zainteresowaniem prezentowanych przez Jana Puchałę informacji na temat powiatu limanowskiego.

Również ze strony delegacji belgijskiej padały miłe słowa skierowane pod adresem gospodarza powiatu limanowskiego, a także dyrekcji i pracowników I LO  w podziękowaniu za serdeczne przyjęcie i licznie zaplanowane atrakcje. Młodzież z Belgii w Powiecie Limanowskim spędzi kilka dni, dzięki programowi wymiany szkolnej realizowanemu juz od kilku lat przez I LO im. Władysława Orkana w Limanowej.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na wzajemne podziękowania.

Obecnie I LO gości zagranicznych przyjaciół, natomiast tradycyjnie na początku przyszłego roku młodzież I LO wyjedzie do Belgii. Podczas takiej wymiany uczniowie pokrywają jedynie koszty podróży, natomiast koszty realizacji całego programu, czyli wszelkie wydatki związane z zakupem biletów wstępu, organizacją wyjazdów edukacyjnych, wycieczek – pokrywa szkoła zapraszająca.

– Myślę, że takie wzajemne wizyty sprzyjają integracji i poznawaniu kultury, tradycji danego regionu podsumował spotkanie Jan Puchała Starosta Limanowski Dzięki nim młodzież zawiązuje nowe znajomości, które podtrzymują przez wiele lat. Ważne jest także to, że wspólne spędzanie czasu, to też okazja do pogłębienia znajomości języków obcych, a także poznania polskiej kultury, obyczajów, życia codziennego rówieśników w Polsce.

 

(www.powiat.limanowa.pl)

Zobacz również