Pijany kierowca bez prawa jazdy w kradzionym samochodzie. "Młodzi gniewni", biją bez powodu

Policjanci z Limanowej zatrzymali czwórkę nastolatków podejrzanych o pobicie. Ich ofiarami padli 16-latek i dwóch 14-latków. Najmłodsza z zatrzymanych osób, to zaledwie czternastoletnia dziewczyna.

10 października, ok. godziny 11:30, na jednej z ulic wiodących do rynku w Limanowej – został pobity 16-latek. Sprawcami tego pobicia byli dwaj młodzi ludzie. Napastnicy bili i szarpali 16-latka. Ten całe zajście zgłosił na policję. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń i rany ciętej głowy. W tym samym dniu około godziny 13:15, w pobliżu Parku Miejskiego, w Limanowej dwaj chłopcy zostali zaatakowani przez kilkuosobową grupę młodych ludzi. Doszło do szarpaniny. 14-latek i 16-latek zostali poturbowani. Mieli lekkie zadrapania i otarcia skóry. Policja ma już sprawców. We wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Limanowa zatrzymali czworo młodych ludzi podejrzewanych o te pobicia. Wśród zatrzymanych był 18-latek, dwóch 17-latków i 14-latka. Dziewczyna po przesłuchaniu wróciła do domu. Natomiast pozostali sprawcy pobicia spędzili noc w Komendzie Policji w Limanowej.  Dziś (tj. czwartek) zostali przesłuchani.

Pijany, bez prawka, w kradzionym samochodzie

13 października, kilka minut po północy w jednej z miejscowości gminy Łukowica policjanci zatrzymali nietrzeźwego 46-letniego mężczyznę ( 2.1 promila). Kierujący Mercedesem wjechał do rowu. Okazało się, że kierujący nie miał prawa jazdy. Mercedes, którym jechał był kradziony. Jego właściciel kradzież samochodu zgłosił 4 tygodnie temu.  Sprawę prowadzi policja z Łukowicy.

(Informacja prasowa przesłana przez KPP Limanowa).

Zobacz również