Przy ognisku o bezpieczeństwie na drodze. Szkoła w Starej Wsi "odblaskowa"

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi przystąpiła do organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego programu „Odblaskowa Szkoła”. Od sponsorów szkoła otrzymała odblaski.

 „Przy ognisku o bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. Pod takim hasłem uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi goścmi zgłebiali wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Wspólne spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem pt. „Drogowe przygody Koziołka Matołka” i piosenkami. W ten sposób uczniowie w atrakcyjny sposób przypomnieli, jak należy zachowywać się na drodze. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów i strażaków. Wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zatrzymywały jadące samochody i wręczały kierowcom „słodką prośbę” (ciastko z kartką, na której umieszczona była prośba o bezpieczną jazdę). Dużą atrakcją było oglądanie wyposażenia samochodu ratowniczo – gaśniczego. Wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz gaszenia ognia. Podczas szkolnego pikniku nie brakowało również przeróżnych gier, zabaw i zgadywanek zorganizowanych przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Siekierczyny. Uczniowie mogli również zobaczyć na własne oczy, jak wygląda profesjonalny pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki fundatorom atrakcyjnych nagród i sponsorom szkole udało się pozyskać środki na zakup kamizelek odblaskowych dla uczniów klas I – VI.

Na szkolnym pikniku pojawili się również zaproszeni goście: Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Jerzy Bukowiec – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej, Marek Borucki – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie, Rafał Borucki – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie, Ryszard Piszczek – Sołtys wsi Stara Wieś.

 Fot: Krzysztof Włodarczyk

Zobacz również