Ruszyła akcja Znicz. Plaga nietrzeźwych kierujących

W związku z 1 listopada na terenie całego kraju ruszyła akcja "Znicz". Policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Już w ten weekend w związku z tymi działaniami zatrzymano kilku nietrzeźwych kierowców.

W dniu 28.10.2011r. około godz. 12:10 w miejscowości Wysokie, do kontroli drogowej zatrzymana została kierująca samochodem marki Mercedes. Kobieta ta ze względu na stan nietrzeźwości nie była w stanie wykonać poprawnie badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została jej pobrana krew.

Czynności prowadzi KPP Limanowa.

 W dniu 28.10.2011r. około godz. 17:50 w Rupniowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem marki Opel Astra na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze po czym uderzył w drzewo. Kierowcą okazał się 53 letni mieszkaniec gm. Limanowa, miał w organizmie stężenie alkoholu sięgające 2.5 promila.

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali ujawnieni również 28.10. 2011r, jeden z nich w Wilkowisku kierował po drodze publicznej samochodem marki Audi, mając w organizmie stężenia alkoholu sięgające 1.05 promila. Drugi kierujący ( traktorzysta) w Lubomierzu jechał ciągnikiem mając stężenie alkoholu w organizmie sięgające 0.58 promila.           

W dniu 30.10.2011r. około godz. 05:10 w Mszanie Górnej doszło do wypadku drogowego. Tam kierujący samochodem marki Toyota 18 latek, zjechał z drogi po czym uderzył w drzewo. Kierujący nie odniósł obrażeń, natomiast pasażer Toyoty z obrażeniami głowy zabrany został do szpitala w Limanowej.

Kierowca trzeźwy.

Od 28.10.2011r na drogach powiatu limanowskiego, odnotowano 9 kolizji drogowych, w jednym przypadku sprawca kolizji był w stanie nietrzeźwym.         

W dniu 30.10.2011r. na cmentarzu w Słopnicach, nieustalony sprawca wykorzystując nieuwagę kobiety, która robiła porządki wokół grobu, dokonał kradzieży z jej torebki tel. komórkowego marki Nokia. Właścicielka szacuje straty na ok. 1 tys. zł.

Zwracajmy uwagę na osoby kręcące się bez widocznego celu po terenie cmentarzy – mówi Stanisław Piegza, rzecznik prasowy KPP Limanowa, – Starajmy się, aby pozostawiane rzeczy zawsze były w zasięgu naszego wzroku. Najlepiej jednak nie zabierajmy ze sobą niczego, co nie jest nam tak naprawdę potrzebne do zrobienia porządków wokół grobów naszych bliskich. Telefony komórkowe, portfele, można nosić przy sobie w ciasnej kieszeni. Wtedy mamy pewnośc, że nie zostaną one nam skradzione.

Zobacz również