Rzeźby i fotografie spod Tatr

Miejska Biblioteka Publiczna i Galeria Sztuki w Limanowej zapraszają na nową wystawę.

 Tym razem w naszej galerii zaprezentuje się męski tandem doświadczonych zakopiańskich artystów – mówi dyrektor biblioteki Halina Matras. Stanisław Gał to ceniony fotograf-portrecista ale nie tylko. Czesław Jałowiecki jest rzeźbiarzem. Tworzy naprawdę ciekawe konceptualnie i tematycznie figury. Warto obejrzeć efekt prac obydwu tych panów.

Wernisaż otwarcia wystawy odbędzie się 27 października. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

 

Stanisław Gał. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – wydział Ceramiki i Szkła – dyplom z wyróżnieniem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Zasiada także w zarządzie Związku Podhalan. Entuzjasta fotografii określany mianem „paparazzi Podhala”. Najczęstszym, ale nie jedynym tematem jego zdjęć są portrety ludzi.
Artysta miał już kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. we Wrocławiu,
Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Zakopanem oraz w Popradzie, Berlinie, Budapeszcie
.

Czesław Jałowiecki. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowniach profesora Jacka Pugeta i Bazylego Wojtowicza.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Zakopanem, Nowym Sączu, Gorlicach, Mysłowicach i Pyskowicach. Jego prace znajdują się w licznych galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

 

(SŁ)

Zobacz również