Ty też możesz zostać dawcą szpiku

W ciągu dwóch dni w Kamienicy i w Limanowej do bazy dawców szpiku DKMS Polska dołączyło 147 osób. Jednak jak przekonują organizatorzy akcji, jeżeli, ktoś chce być dawcą, nie stracił jeszcze szansy na zostanie nim.

A pomóc może każdy. Wystarczyło przyjść z dowodem osobistym, wypełnić formularz i oddać 4 mm krwi. W ten sposób właśnie osoby, które przyszły w niedziele do LDK zostały zarejestrowane w ogromnej bazie dawców szpiku Fundacji DKMS Polska W ciągu dwóch dni w Kaminicy i w Limanowej do bazy dawców szpiku DKMS Polska dołączyło 147 osób. Jednak jak przekonują organizatorzy akcji, jeżeli, ktoś chce być dawcą, nie stracił jeszcze szansy na zostanie nim. Rejestracji w bazie można dokonać poprzez stronę Fundacji DKMS – www.dkms.pl

Wchodząc na naszą stronę internetową możemy zamówić sobie pakiet rejestracyjny, w skład którego wchodzą specjalne pałeczki do pobrania wymazu z jamu ustnej z instrukcją jak i formularz rejestracyjny. Całość należy przesłać potem w kopercie zwrotnej na adres naszej fundacji – mówi Agata Maraszek z Fundacji DKMS.

Dzień dawcy szpiku kostnego w kamienicy i Limanowej został zorganizowany z inicjatywy Bogusławy Gierczyk.  Patronat honorowy nad Dniem Dawcy Szpiku w Limanowej objął Starosta Limanowski.

 

Zobacz również