Biblioteka potrzebna, nie tylko od święta

Imieniny biblioteki szkolnej, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w ZPO w Kasinie Wielkiej świętowano w tym roku pod hasłem "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia"

W organizację uroczystości włączyli się uczniowie Koła Bibliotecznego  przygotowując  gazetki okolicznościowe oraz wystrój lokalu bibliotek. Aby zrealizować cel tegorocznej akcji zorganizowany został konkurs „Detektywi”, podczas którego uczniowie przygotowywali się do poszukiwania informacji w każdym rodzaju mediów oraz odtwarzania i korzystania z wiedzy już posiadanej.

Gimnazjaliści pisali konkurs „Przemoc w Internecie”. Internet niesie bowiem ze sobą nie tylko  dobrodziejstwa, ale również zagrożenia. Uczniowie  powinni więc  być przygotowani na odpowiednie postępowanie w takiej sytuacji.

Na przerwach przeprowadzone zostały konkursy błyskawiczne: „Przysłowia mądrością narodu”, „Czy znasz to, co nas otacza”, „Wzbogacamy nasze słownictwo”. Niespodzianką za udział w tych konkursach były „chrupiące przysmaki”. Dużą zachętą do czytelnictwa był dzień „słodkiego wypożyczania”.  W ramach tegorocznych imienin biblioteki przeprowadzona została również akcja „Książka to mądrość – podziel się nią”, dzięki której  biblioteka  wzbogaciła się o kilkadziesiąt woluminów.

Szkolną książnicę w tych dniach odwiedzili najmłodsi uczniowie, którzy słuchali czytanych baśni i rozwiązywali zagadki. Dla oddziałów przedszkolnych przeprowadzony był konkurs  plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”.

Dzięki wsparciu Pani Dyrektor  uczestnicy  konkursów otrzymali dyplomy i podziękowania, a zwycięzcy  nagrody.

 

Zobacz również