Leon, Rambo, Fido i Kelvin – czworonożni pracownicy Policji

Dzień przed Świętem Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyło się spotkanie uczniów z pracownikami Policji. Spotkaniu temu towarzyszyło hasło: „Policjant moim przyjacielem”.

Punktem kulminacyjnym spotkania, który wzbudził najwięcej emocji było wejście aspirantów p. Sławomira Sroki, p. Roberta Pali oraz p. Arkadiusza Orła i Piotra Śliwy wraz z ich podopiecznymi – psami: Leonem, Rambo, Fido i Kelvinem, będącymi również pracownikami policji. Wyświetlony został najpierw krótki film obrazujący  jak zachowywać się podczas ataku psa, by doznać najmniejszych uszczerbków na zdrowiu. Pokazano jak sprawować opiekę nad czworonogami. Uczniowie dowiedzieli się także więcej o pracy psów w Policji, poznali ich obowiązki, codzienne zajęcia.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie zaprzyjaźnili się z pieskami, zwłaszcza z Leonem, który stał się ich ulubieńcem. Najważniejsze jednak jest to, że nawiązali rozmowę z przedstawicielami Policji, przekonali się, że są to ludzie, którzy służą pomocą społeczeństwu, nie należy się ich bać, lecz w razie potrzeby zwracać się do nich o pomoc – bo przecież , jak głosił temat spotkania, Policjant jest ich przyjacielem.

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają podziękowanie Komendantowi Powiatowej Policji w Limanowej p. Robertowi Hahnowi za  umożliwienie przeprowadzenia pogadanki i pokazu sprawności psów policyjnych przez oddelegowanych pracowników Komendy Powiatowej w Limanowej.

 

Zobacz również