Mocna końcówka. Rugbyści RC Gorce Raba Niżna zakończyli sezon

Bardzo intensywny weekend z rugby mieli zawodnicy RC Gorce Raba Niżna. W ciągu 3 dni kadeci i juniorzy rozegrali trzy mecze w eliminacjach do Mistrzostw Polski i jeden turniej Polskiej Ligi Rugby 7-osobowego.

Krótkie relacje:

W piątkowe popołudnie 11 listopada kadeci z Gorców rozegrali na boisku krakowskiej Juvenii mecz eliminacyjny do Mistrzostw Polski z Posnanią Poznań. Po bardzo wyrównanym spotkaniu toczonym punkt za punkt więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Poznania popełniając zdecydowanie mniej błędów i wygrywając z góralami 21:10. Na wyróżnienie w zespole Gorców zasługują zdobywca dwóch przyłożeń Jarek Michalak oraz łącznicy Mirek Knowa i Michał Lach.

RC Gorce Raba Niżna – Posnania Poznań 10:21 (5:7)

Punkty: Michalak 10

Skład:

1.Pepliński Paweł

2.Haras Bartek

3.Mańkowski Jakub

4.Kowalczyk Grzegorz

5.Kowalczyk Kamil

6.Kowalczyk Patryk

7.Fornal Kazimierz

8.Kuczaj Mirosław

9.Lach Michał

10.Knowa Mirosław

11.Drabik Tomek

12.Michalak Jarosław

13.Kozak Bartek

14.Jamróz Jakub

15.Miśkowiec Marek

16.Wąchała Tomek

17.Kowal Stanisław

Trener: Łukasz Kościelniak

 

W sobotnie popołudnie na obiekcie KS Witów Mszana Górna o godz. 14 kadeci Gorców zagrali ze Spartą Jarocin. Spotkanie tylko przez pierwsze 2 minuty należało do gości, którzy zdobyli przyłożenie i prowadzili 5:0. Od tego momentu na boisku istniał już tylko jeden zespół. Dobra gra zespołowa jak i indywidualne akcje niektórych zawodników sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 50:5 dla młodych górali! Na wyróżnienie w oczach trenera zasługują Patryk Kowalczyk zdobywca 5 punktów i inicjator wielu akcji punktowych i Grzegorz Kowalczyk  zdobywca 10 punktów. Dobre zawody rozegrali wypożyczeni na ten sezon zawodnicy z Rudy Śląskiej Paweł Pepliński i Jakub Mańkowski.

 

RC Gorce Raba Niżna – Sparta Jarocin 50:5 (35:5)

Punkty: Kowalczyk Grzegorz 10, Kowalczyk Patryk 5, Drabik Tomek 5, Miśkowiec Marek 5, Kozak Bartek 5, Lach Michał 14, Knowa Mirosław 6

 

Skład:

1.Pepliński Paweł

2.Haras Bartek

3.Mańkowski Jakub

4.Kowalczyk Grzegorz

5.Wąchała Tomek

6.Kowalczyk Patryk

7.Kowalczyk Kamil

8.Kuczaj Mirosław

9.Lach Michał

10.Knowa Mirosław

11.Drabik Tomek

12.Michalak Jarosław

13.Kozak Bartek

14.Jamróz Jakub

15.Miśkowiec Marek

16.Kowal Stanisław

Trener: Łukasz Kościelniak

Wisienką na torcie był sobotni mecz juniorów z Raby Niżnej z Posnanią Poznań. Bardzo szybkie i widowiskowe spotkanie było w opinii trenerów, sędziego jak i obserwatorów jednym z lepszych meczy jakie ostatnio widziano. Niestety zakończony minimalną porażką 15:17. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze od początku mocno naciskamy przeciwnika i wychodzimy na prowadzenie 7:0 po przyłożeniu Krzysztofa Ząbczyńskiego i podwyższeniu przez Jarosława Knowę.  Goście odpowiadają pięcioma oczkami i na przerwę schodzimy prowadząc 7:5. Na początku drugiej połowy bardzo widowiskową akcją popisuje się Mariusz Knowa i zdobywa 5 punktów. Chwilę później z karnego 3 punkty zdobywa Jarek Knowa i prowadzimy 15:10. Bardzo nerwową końcówkę meczu lepiej wytrzymują Poznaniacy zdobywając punkty w ostatniej akcji meczu i ustalając wynik na 15:17. Szkoda porażki straconej w ostatnich minutach ale sam mecz pokazuje, że ciągle liczymy się w walce o awans na Mistrzostwa Polski. Przegraliśmy bowiem z nie byle kim tylko tegorocznymi Mistrzami Polski.

RC Gorce Raba Niżna – Posnania Poznań 15:17 (7:5)

Punkty: Ząbczyński 5, Knowa Mariusz 5, Knowa Jarosław 5

Skład:

1.Stożek Rafał

2.Perz Michał

3.Łazarczyk Damian

4.Homącik Henryk

5.Molęda Roger

6.Knowa Mariusz

7.Morawski Iwo

8.Knowa Jarosław

9.Knowa Mirosław

10.Miśkowiec Piotr

11.Flig Dawid

12.Czupryna Jan

13.Ząbczyński Krzysztof

14.Kuczaj Szymon

15.Pacia Piotr

16.Szostek Dominik

17.Kuczaj Mirosław

18.Miśkowiec Marek

19.Lach Michał

20.Michalak Jarosław

Trener: Łukasz Kościelniak

W niedzielę rano zawodnicy z Raby udali się na turniej Polskiej Ligi Rugby 7 do Jasła. Po bardzo ciekawych meczach zajmujemy 3 miejsce w stawce 10 zespołów. Warto zaznaczyć, że zawodnicy z Raby zagrali tam w bardzo młodym składzie połączonym z juniorów i kadetów przeciwko drużyną seniorskim, gdzie 3 miejsce można uznać za niespodziankę a gdyby nie kontuzje trzech kluczowych zawodników mogło by być jeszcze lepiej.

 

Mecze grupowe:

RC Gorce Raba Niżna –RC Ruda Śląska 35:14

Punkty: Ząbczyński Krzysztof 10. Knowa Mariusz 14, Knowa Jarosław 11

 

RC Gorce Raba Niżna – RT Jarosław 38:0

Punkty: Kuczaj Szymon 15, Kuczaj Mateusz 10, Knowa Jarosław 9, Knowa Mariusz 4

 

½ finału

RC Gorce Raba Niżna – AZS AWF Katowice 5:19

Punkty: Ząbczyński 5

 

Mecz o 3 miejsce

RC Gorce Raba Niżna – RC Ruda Śląska 10:5

Punkty: Knowa Mariusz 5, Knowa Jarosław 5

 

Gorce wystąpiły w składzie:

Knowa Mariusz, Knowa Jarosław, Knowa Mirosław, Kuczaj Szymon, Kuczaj Mateusz, Kuczaj Mirosław, Miśkowiec Piotr, Miśkowiec Marek, Stożek Rafał, Ząbczyński Krzysztof, Perz Michał, Lach Michał

Trener: Łukasz Kościelniak

Sezon jesienny dla większości zawodników się zakończył. W czwartek kilku zawodników RC Gorce wyjadą na Ogólnopolską Konsultację Kadr Wojewódzkich do Gdańska: Knowa Mariusz, Ząbczyński Krzysztof, Michał Lach, Czupryna Jan, Pacia Piotr, Morawski Iwo i Molęda Roger wraz z trenerem Łukaszem Kościelniakiem. Wszyscy z nich walczą o miejsce w reprezentacji na marcowe Mistrzostwa Europy w Madrycie. Niestety kontuzje wyeliminowały  z udziału w akcji w Gdańsku i Pucku Jarka Michalaka i Mirka Kuczaja. 

Łukasz Kościelniak

Zobacz również